“Maçı kazanabilirdik”

Beko Basketbol Ligi’nin 6. Haftası’nda Fenerbahçe Ülker’e kendi evinde 77-75 mağlup olan Pınar Karşıyaka’nın baş antrenörü Hakan Demir, mağlubiyeti kaçan üçlüklere bağladı.

NTV Spor 19.11.2011 - 20:18

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'e 77-75 yenilen Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Hakan Demir, "Karşıyaka camiasına yakışır güzel bir basketbol maçı oldu" dedi.

Demir, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmada son iki 3 sayılık atış denemelerinde başarısız olduklarına dikkat çekti.

DEMİR: MAÇI HER İKİ TARAF DA KAZANABİLİRDİ
Güzel bir müsabakanın geride kaldığını belirten Demir, "Bu üç sayılık denemelerinden birisinde başarılı olsak, maçı kazanabilirdik. Maçı her iki taraf da kazanabilirdi. Karşıyaka camiasına yakışan güzel bir basketbol maçı oldu. Zor bir fikstürden geçiyoruz. Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Medical Park maçları benzer sonuçlarla bitti. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Hafta içinde Telekom Bonn ile EuroChallenge Kupası'nda karşılaşacağız. Taraftarımız bugünkü gibi bir atmosfer sağlarsa, bizim için çok önemli bir destek olur” dedi.

CHATMAN: BİZ BİRAZ DAHA İYİYDİK
Pınar Karşıyakalı Mire Chatman ise sert ve iyi maç çıkardıklarını ama şanssız olduklarını ifade ederek, "Bence biz biraz daha iyiydik. Kaybettiğimiz için üzgünüz" diye konuştu.

SPAHİJA: BU SEYİRCİ KARŞISINDA MAÇI KAZANMAK KOLAY DEĞİL
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Başantrenörü Neven Spahija ise çok zor bir maçı geride bıraktıklarını vurgulayarak, müsabakayı kazanan oyuncularını kutladı.

Pınar Karşıyaka'nın çok iyi basketbol oynadığını kaydeden Spahija, "Bu seyirci karşısında maçı kazanmak kolay değil. 3 sayılık atışlardaki düşük yüzdemize rağmen maçı kazanmasını bildik' şeklinde konuştu.

ATSÜR: İYİ SAVUNMA YAPTIK VE MAÇI ALDIK
Basketbolculardan Engin Atsür de, kıran kırana bir maç olduğunu, Pınar Karşıyaka deplasmanın her zamanki gibi zor geçtiğini söyledi.

Her iki takımın da sonuna kadar mücadele ettiğini kaydeden Atsür, "Biz sonunda biraz daha şanslıydık. İyi savunma yaptık ve maçı aldık" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...