Mehmet Okur Türk Telekom'a imzayı attı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom, Utah Jazz forması giyen tecrübeli oyuncu Mehmet Okur'u kadrosuna kattı. Lokavt süresi sonuna kadar Telekom forması giyecek olan Mehmet Okur, resmi sözleşmeye imza attı.

NTV Spor 20.09.2011 - 11:58

2007 yılında All-Star olan Mehmet Okur, yeni sezonda Türk Telekom forması giyecek.

NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanan imza töreninde, "Türk Telekom'un başarılarını ABD'de de takip ediyordum" diyen Mehmet Okur, "Türk Telekom ile aynı özellikleri taşıyoruz. Karakterlerimiz uyuyor" açıklamasında bulundu.

Detroit Pistons ile NBA şampiyonluğu yaşayan tecrübeli pivot, "Hem Türkiye'de hem Avrupa'da büyük hedefleri olan kaliteli bir kadromuz var" dedi.

Utah Jazz ile sözleşmesinin olduğunu hatırlatan Okur, lokavtın sona ermesinin ardından ABD'ye döneceğini söyledi.

"MİLLİ TAKIMI ÇOK ÖZLEDİM"
Yıldız basketbolcu, milli takımı özleyip özlemediğine dair soruyu, "Milli takımı çok özledim. Son 2,5 aydır topla buluştum ve basketbol idmanları yapıyorum maalesef milli takıma yetişemedim. 1,5 ay öncesinde o kadar üst seviye basketbol oynamaya hazır değildim. Şu an yüzde 100'üme geliyorum." şeklinde konuştu.

Okur, Beşiktaş'a transfer olan Deron Williams ile ilgili ise  "Deron'la yaklaşık 6 yıldır beraber oynadık. Kendisinin bende ayrı bir yeri var. Kişisel başarılarımda katkısı var. Deron'ın Türkiye'de olması beni çok mutlu ediyor. Karşılıklı oynayacağımız ilk maçı bekliyorum ve bu beni heyecanlandırıyor" yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...