Mehmet Okur: Yunanistan'a karşı ekstra motive olmamız gerekiyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın yardımcı antrenörü Mehmet Okur, yakalanan jenerasyon ile Türk basketbolunun geleceğinin aydınlık olduğunu söylerken Yunanistan'a karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

NTV Spor 22.02.2022 - 12:05

NBA'da yıllarca Utah Jazz forması giyen önemli başarılara imza atarak Türkiye'yi temsil eden ve şu anda A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Mehmet Okur, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

Yunanistan ile oynanacak müsabakalar öncesi maçların duygusal olacağını ve ekstra motive olmalarını belirten Mehmet Okur "Yunanistan her zaman iyi bir basketbol kadrosu kurar ve böyle maçlara iyi bir takımla gelmeye çalışıyor. Bizim de eksiklerimiz var. Gelemeyen oyuncularımız var. Önümüzde 2-3 günlük bir periyot var. Eksiklerimiz olmasına rağmen iyi hazırlanıp, iyi mücadele etmek istiyoruz ve önce orada, sonra burada galip gelmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hepsinin gidişatı çok iyi"

NBA'de forma giyen Alperen Şengün, Ömer Faruk Yurtseven, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz hakkında da düşüncelerini paylaşan Okur "Alperen Şengün, çok fazla play-off şansı olmayan bir takım tarafından draft edildi ve çaylak sezonuna böyle başladı. Avantajı şu ki, iyi süreler alacaktır. All-Star öncesinde çok iyi süreler alamadı. Ama All-Star sonrasında çok daha iyi süreler alıp, o dakikaları da daha iyi değerlendireceğini düşünüyorum. Hakem Olajuwon ile orada çalışıyor. Hakem ayak oyunlarında en iyilerden biriydi geçmişte.

▶ BASKETBOL HABERLERİ

Alperen'le de kontakt halinde olduğunu biliyorum. Bu, Alperen için iyi oldu. Ömer Faruk Yurtseven ilk 5 başladığı her maçta double-double yaptı. Herkese kendisini ispatladı. Şu anda çok dakikalar almasa da, her zaman kendisini hazır tutuyor. Gelen her fırsatı değerlendireceğini biliyorum." dedi. Cedi Osman ve Furkan Korkmaz'ın veteran konumunda bulunduğunu söyleyerek "Aldıkları dakikaları en iyi şekilde değerlendiriliyorlar. Hem Philadelphia 76ers hem Cleveland Cavaliers sıralamada üst sıralarda. Hepsinin gidişatı çok iyi" diye konuştu.

"Türk basketbolu iyi bir jenerasyon yakaladı"

Türk basketbolunun iyi bir jenerasyon yakaladığını paylaşayan Mehmet Okur, "Eksiklerimiz var. NBA'de olan oyuncularımız, EuroLeague'den Sertaç bizimle olamıyor. Ancak milli takımda gerçekten iyi bir jenerasyon yakaladık.

Geçen sene Kanada'daki elemelerde yaşadığımız talihsizliklerden dolayı olimpiyatlara gidemedik. Oyuncularımızın oradan çok şey öğrendiğini düşünüyorum. Türk basketbolunun geleceği parlak. Sakatlık olmazsa, bu grubun uzun seneler bir arada oynayacağını biliyorum. Bence bu yüzden Türk basketbolunun geleceği çok aydınlık" diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...