Michael Porter Jr için maksimum kontrat

Denver Nuggets'ın genç forveti Michael Porter Jr. NBA'in en değerli kontratlarından birisine sahip olmaya hazırlanıyor.

NTV Spor 28.09.2021 - 18:06

NBA'de Batı Konferansı ekiplerinden Denver Nuggets'ta forma giyen Michael Porter Jr. ESPN'in yaptığı habere göre takımı ile sözleşme uzattı ve bonuslarla beraber tam 207 milyon doları bulan kontratta anlaşmaya vardı.

Baz halinde 5 yıllığı 172 milyon dolarlık bir kontrata evet diyen Porter Jr. performans bonusu olarak bu sezon sonunda 3 All-NBA takımından herhangi birisine seçilmesi halinde ise kazanacağı miktarı 207 milyon dolara çıkaracak.

Kolej zamanlarında NBA'in gelecek en büyük yıldızlarından birisi olacağına inanılan Porter Jr. sırt sakatlıkları yüzünden 2018 draftında 14. sıraya kadar düşmüş ve geçirdiği ameliyatla beraber NBA'deki ilk sezonunun tamamını kaçırmak zorunda kalmıştı. Fakat bu sakatlıktan döndükten sonra yeteneğini yavaş yavaş parkeye dökmeye başlayan oyuncu, Denver Nuggets'ın 2009'dan sonra ilk kez Batı Konferansı'nda finallere çıkmasında pay sahibi olmuştu.

23 yaşındaki forvet, NBA tarihinde 200 milyon dolar üzerinde kontrat alan 8. oyuncu oldu. Daha önce Giannis Antetokounmpo, Stephen Curry (2 kez), James Harden, Russell Westbrook, Rudy Gobert, Trae Young ve Luka Doncic totalde 200 milyon doların üzerinde kontrata imza atmıştı.

Porter bu kontrat ile 2018 draftı ile beraber NBA'e girenler arasında maksimum çaylak kontratı uzatan 4. oyuncu oldu. Diğer üç isim Luka Doncic, Trae Young ve Shai Gilgeous-Alexander.

Porter Jr. geçtiğimiz sezonu %54 saha içi ve %44 üç sayı isabeti ile 19 sayı ve 7.3 ribaund ortalamaları ile tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...