"Muhtemelen NBA'de oynayan en iyi Türk oyuncu olacak"

"Muhtemelen Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA'de oynayan en iyi Türk oyuncu olacak"... 19 yaşındaki Alperen Şengün için Amerikalı spiker ve yorumcunun ortak görüşü böyle... Milli basketbolcu, ABD'nin Las Vegas kentinde devam eden NBA Yaz Ligi'nde ilk maçına çıktı ve olağanüstü ilgi gördü, sosyal medyayı salladı!

NTV Spor 11.08.2021 - 11:39

Beşiktaş'ta sergilediği performansla NBA Draft'ında Oklahoma City Thunder tarafından 16. sıradan seçilen ve takasla Houston Rockets'a giden Alperen Şengün son 2 gündür sosyal medyanın gündeminde.

Houston Rockets adına Yaz Ligi'nde forma giyen Alperen Şengün, Cleveland Cavaliers ile oynadıkları hazırlık maçında "double-double"lık performans sergiledi.

Las Vegas kentindeki NBA Yaz Ligi'nde ilk maçına çıkan Alperen Şengün, hem seyiciden büyük alkış aldı hem de yorumcular tarafından "geleceğin yıldızı" olarak tanımlandı. Şengün için; "NBA'de oynayan, gelmiş geçmiş en iyi Türk basketbolcu olma potansiyeli çok yüksek" yorumları yapıldı.

Cleveland Cavaliers'ı 84-76 yendikleri mücadeleye ilk 5'te başlayıp 27 dakika 15 saniye süre alan Alperen, 15 sayı, 15 ribauntla "double-double" yaptı. Performansıyla göz dolduran 19 yaşındaki pivot, istatistiklerine 4 blok, 3 asist, 1 top çalma da ekledi.

.

Sayfa Yükleniyor...