NBA'de COVID-19 protokolleri değişti

COVID-19 yüzünden birçok oyuncunun parkelerden uzak kaldığı NBA'de protokoller değişti.

NTV Spor 28.12.2021 - 20:15

Özellikle omicron varyantı beraber ile tüm dünyada korona virüs vakalarında yükseliş görülürken, spor dünyası da bundan etkileniyor. Pandemi sebebi ile ligin kesintiye uğramasını istemeyen NBA yönetimi, sık sık güncellediği bir COVID-19 protokolüne sahip.

Bu protokole göre bir oyuncunun COVID-19 testi pozitif çıkarsa, o oyuncu ya 24 saat aralıkla 2'şer negatif test göstermeli ya da 10 gün boyunca karantinada kalmalıydı. ABD'den gelen son haberlere göre 10 günlük karantina süresi 6'ya düşerken, buna sebep olarak ise "son dönemdeki araştırmalara göre 6 günden sonra bulaştırıcı olma riskinin ortadan kalkması" gösterildi.

TIKLAYIN: NBA HABERLERİ

Bu sezon şu ana kadar 214 oyuncu COVID-19 protokollerine girerken, bu oyuncuların 170'i geçtiğimiz iki hafta içerisinde pozitif test sonucu verdi.

Takımlarda üst üste gelen pozitif vakalardan sonra oynayacak oyuncu bulunamaması sebebi ile lig yönetimi geçtiğimiz hafta aldığı karar ile izolasyona giren oyuncu kadar serbest oyuncu ile 10 günlük kontratlar imzalanabilmesine olanak sağlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...