NBA'deki aşı tartışmalarına Michael Jordan yorumu

NBA'in efsanevi oyuncusu Michael Jordan, ligde son dönemde sürekli tartışma konusu olan aşılanma mevzusu hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 12.10.2021 - 22:05
NBA'deki aşı tartışmalarına Michael Jordan yorumu

'de Doğu Konferansı ekiplerinden Chicago Bulls ile tarihin en iyi basketbolcularından birisi haline gelen , ligin başlamasına kısa bir süre kala COVID-19'a karşı aşılanma konusundaki problemler hakkındaki görüşlerini belirtti.

Aynı zamanda bir başka Doğu Konferansı ekibi Charlotte Hornets'in sahibi olan Jordan, lig kurallarına saygı duyulması gerektiğini belirtti. "Bugünlerde herkesin aşılanma hakkında bir fikri var. Ben bilime yürekten inanan bir insanım ve buna hep bağlı kalacağım." diyen efsane oyuncu, herkes lig kuralları ne olursa olsun ona uyacağını umduğunu belirterek, "Bence herkes bunu anladığında daha iyi olacağız” şeklinde görüş belirtti.

İLGİLİ: Steve Nash, Kyrie'nin geleceğini açıkladı

ABD'de bazı eyaletlerin sağlık kurullarının aldığı kurallara göre NBA oyuncularını da kapsayacak şekilde kapalı alan etkinliklerine aşı zorunluluğu getirilmesi planlanmıştı. New York bölgesinde yer alan Brooklyn Nets adına ve San Francisco bölgesinde yer alan Golden State Warriors adına da aşı olmamaları sebebi ile takımlarının kendi sahalarında oynayacakları maçları kaçırma tehlikesindeydi.

Sezonun yarısında oynamama tehlikesi ortaya çıkınca Wiggins COVID-19 aşısını olurken, Irving bunu reddetmiş ve bunun sonucunda da "gerekli koşulları sağlayana kadar sadece yasaklı yerlerde değil takımdan tamamen ayrı kalacağı" açıklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...