NBA ekibinin milyarder sahibi Chelsea'ye talip

NBA takımlarından Sacramento Kings'in sahibi Vivek Ranadive, Chelsea'yi satın almak için teklif hazırlığında.

NTV Spor 08.03.2022 - 18:21 | Son Güncelleme: 08.03.2022 - 18:26

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Vladimir Putin ile bağları olan iş adamlarına uygulanan yaptırımların sonucunda Chelsea'nin patronu Roman Abramovich, önce yönetimi devretti ardından kulübü satılığa çıkardı.

ABD basınından Sportico'nun haberine göre, NBA takımlarından Sacramento Kings'in sahibi Vivek Ranadive, İngiliz kulübünü devralmak için Abramovich'e sunacağı teklif için son rötuşlarını yapıyor.

Vivek Ranadive, NBA takımı Sacramento Kings'i 2013 yılında 407 Milyon Euro'ya satın aldı ve takımın değerini 2.06 Milyar Euro'ya çıkardı. 

Vivek Ranadive, Chelsea'yi satın alması halinde İngiliz kulüp sahibi olan ilk Hint asıllı iş adamı olacak.

"Kulübü satma kararı aldım"

Chelsea'yi satılığa çıkarmak zorunda kalan Roman Abramovich önceki günlerde bu kararın çok zor olduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu.

Abramovich, "Mevcut durumda kulübün, taraftarların, çalışanların, sponsorların ve ortakların çıkarına olduğuna inandığım için kulübü satma kararı aldım. Kulüpten bu şekilde ayrılmak bana acı veriyor. Ancak, bunun en iyi çıkar için olduğuna inanıyorum. Umarım hepinize şahsen veda etmek için Stamford Bridge'i son bir kez ziyaret edebilirim " ifadelerini kullandı.

Türk milyarder Muhsin Bayrak'ında geçen hafta kulübü satın almak için görüşmelere başladığını iddia edilmişti. 

Sayfa Yükleniyor...