NBA kararının mayıstan önce verilmesi zor

NBA Başkanı Adam Silver, Reuters'ta yer alan habere göre maçların devam edip etmeyeceği ile ilgili kararın mayıs ayından önce verilmesinin zor olduğunu söyledi.

NTV Spor

07.04.2020 - 10:02 | Son Güncelleme: 07.04.2020 - 12:36

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi, NBA'deki maçların da durmasına sebep olmuştu. Maçların ne zaman başlayacağı ile ilgili tartışmalar da devam ediyor. Son olarak NBA Başkanı Adam Silver da bu konuda görüşlerini dile getirdi.

Silver “Esasen, geçen hafta boyunca arkadaşlarıma söylediğim şey, en azından nisan ayı boyunca herhangi bir karar veremeyeceğimizi kabul etmemiz gerektiğidir” dedi.

NBA'da Mart ayı ortasında ilk pozitif Covid-19 vakasının görülmesinin ardından Kevin Durant de dahil olmak üzere bazı oyuncular da bu virüse yakalandı.

Ligin 'dinleme' modunda olduğunu söyleyen Silver; oyuncular ve takımlarla her türlü senaryo üzerinde tartıştıklarını belirtti. 

Silver; sezonu yeniden başlatma, antrenman tesisleri ve maçların tek bir şehirde seyircisiz oynanması konularının da görüşüldüğünü ifade etti.

Silver, bu konu ile ilgili az bilgi sahibi olduklarını ve başlangıçta, 2 haftalık aranın ardından başlayabileceklerini düşündüğünü ancak bunun mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. 

Sayfa Yükleniyor...