NBA maçları için Walt Disney alternatifi

NBA, 2019/20 sezonunu devam ettirmenin yollarını ararken maçların nerede oynanacağı konusunda ilginç bir iddia ortaya atıldı.

NTV Spor 30.04.2020 - 10:51 | Son Güncelleme: 30.04.2020 - 10:56

Mart ayında corona virüs vakaları görülen NBA'de sezonun geri kalanı hangi şartlarda devam edeceği belirsizliğini koruyor. Maçları kapalı bir bölgede oynatmak isteyen NBA yönetiminin alternatifleri arasında Orlando’daki Walt Disney World Resort bulunuyor.

The Athletic'ten Shams Charania'nın haberine göre, takımlar maçları güvenli bir konumda oynama fikrine sıcak bakıyor. Riskleri en aza indirmek isteyen NBA yönetiminin Orlando'da yer alan Walt Disney arazisinde maçları oynatmayı düşünüyor.

Yahoo Sports, Walt Disney World'ün NBA sezonunu tamamlamak için neden ideal bir yer olacağını inceledi. Haberde, 2 bin 500 kilometrekarelik bir konaklama alanına sahip olan Disney'in tüm personele yetecek kadar büyüklükte 2 otelin bulunduğu yer alıyor.

Alanda bulunan ESPN'in spor kompleksinin oynanacak maçlar için tüm ihtiyaçları karşılayabilecek bir tesis olduğu belirtiliyor.

NBA'de salgın nedeniyle "evde kalma" talimatı bulunmayan eyaletlerin takımları, cuma gününden itibaren antrenman tesislerini açabilecek.

Sayfa Yükleniyor...