NBA yaz transfer sezonu soruşturuluyor!

NBA yönetimi, 2019-20 yaz transfer sezonuna ilişkin soruşturma başlattı.

NTV Spor

25.07.2019 - 11:16

Tarihinin en hareketli transfer dönemlerinden birini yaşayan NBA, soruşturma iddiaları ile gündeme geliyor. 

The New York Times'ın haberine göre NBA, takımların yaz dönemindeki hareketliliğine yönelik bir soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında lig kurallarınca öngörülen maaş bütçesine takılmamak için oyunculara gizli bir şekilde para verilip verilmediği araştırılacak.

Takım sahipleri şikayetçi 

Habere göre konu, bu ay Las Vegas’ta gerçekleştirilen bir lig yönetim kurulu toplantısında bazı takım sahipleri tarafından gündeme getirildi.

Ayrıca daha öncesinde yeni sezonda Los Angeles Clippers forması giyecek Kawhi Leonard’ın menajerlerinin, ligin toplu iş sözleşmesindeki kuralları ihlal edecek bazı taleplerde bulunduğuna ilişkin iddialar gündeme gelmişti.

ESPN yorumcusu Stephen Anthony Smith ise Leonard’ın amcası Dennis Robertson’ın takımlardan ev, uçak ve garanti sponsorluk parası taleplerinde bulunduğuna ilişkin iddialar duyduğunu söylemiş; ancak bu iddiaların doğruluğuna dair “herhangi bir fikri olmadığını” belirtmişti.

NBA yönetimi, son dönemde “oyuncuların ayartılmasına” ilişkin kural ile ilgili bazı değişiklikleri görüşüyor. 30 Haziran itibariyle başlayan serbest oyuncu piyasası öncesinde birçok oyuncu, yeni takımları ile anlaşma sağlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...