"Ne kadar mücadele ederseniz edin..."

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe'ye sahasında son saniye basketi ile 77-76 mağlup olan Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'un başantrenörü Ahmet Kandemir, orta sahadan atılan atışla maçı kaybettiklerini belirterek, "Ne kadar mücadele ederseniz edin şans da sizin yanınızda olacak" dedi.

NTV Spor 05.01.2016 - 00:14

Kandemir, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, iyi mücadele ettikleri Fenerbahçe karşısında son saniye basketi ile kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Şanssız şekilde mağlup olduklarını ifade eden Kandemir, "Gerçekten kazanmaya ihtiyacımız olan maçtı. Rakibimizin kim olduğundan çok kazanmamız gereken karşılaşmaydı. Maçın genelinde de iyi mücadele ettik. Yorgunluktan kaynaklı bazı hatalar yapıyoruz. Bu da normal. Karşınızdaki takımın çok ciddi ve geniş rotasyonu var" diye konuştu.

Takımlarının gidişatının iyi olmadığını çünkü inişli çıkışlı oynadıklarını anlatan Kandemir, "Herkes bundan dolayı eleştirme hakkına sahip. Ne yazık ki, bizim ülkemizde şartlara bakılmaksızın hep başarıya odaklanılıyor. Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bugün de yaptık. Rakibin kuvvetine bakmadan onurlu bir mücadele verdik. Maçı da kazanabilirdik ama orta sahadan yapılan atışla maçı kaybettik. Ne kadar mücadele ederseniz edin şans da sizin yanınızda olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Kandemir, Fenerbahçe karşısındaki oyunu gelecek haftalara yaymak istediklerini dile getirerek, "Bazen kaybederken kazanmayı öğrenmek de önemli. Bu maçtan dersler çıkaracağız. Biz bugün gösterdiğimiz mücadeleyi her maça yayarsak kuvvetli oluruz ve içerisinde olduğumuz konumdan çıkarız" ifadelerini kullandı.

 

Sayfa Yükleniyor...