Okur: 40 yaşına kadar devam!

Mehmet Okur, fiziksel avantajı sayesinde 40 yaşına kadar oynayabileceğini söyledi.

NTV Spor 26.12.2010 - 14:46

Geçen sezon aşil tendonundan sakatlandıktan sonra ameliyat olan ve sağlığına kavuşan Mehmet Okur, eskisinden daha iyi duruma geleceğini söyledi. Utah Jazzlı oyuncu kariyerini 40 yaşına kadar sürdürmek istediğini de açıkladı.

The Salt Lake City Tribune Gazetesi'nde  "Okur korkuları ve kuşkuları yenip eski formunu buluyor" başlıklı haberde milli oyuncunun ne kadar zor bir dönem geçirdiği, hatta bir ara basketbolu bırakma aşamasına bile yaklaştığına yer verildi.

Mehmet Okur'un rehabilitasyon döneminin bir bölümünü geçirdiği merkezin direktörü Marcus Elitt da gazeteye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Memo'nun merkeze ilk geldiğinde  moralman çöküntü içinde olduğunu belirten Eliott, "Bir baldırı diğerinin nerdeyse yarısı kadardı. Memo'nun sol bacağında hiç güç kalmamıştı. Morali iyi değildi, normalde çok esprili ve güler yüzlü birisi ama çok düşünceliydi. Ona özgüven sağlamaya çalıştık. Hiç kimseye yüklenmediğimiz kadar ona yüklendik. Çok ciddi ve disiplinli çalışarak geri dönüşü başardı." dedi.

Tesisdeki sisteme inandıktan sonra beşinci ayla birlikte kendine güvenini kazanmaya başladığını vurgulayan Mehmet Okur, "Doğru yolda olduğumu anladıktan sonra çok kararlıydım. Eskisinden daha iyi geri dönecektim. Gerçekleri kabullendim ve ona göre geri adım atmadan çalıştım" diye konuştu.

Gazeteye kariyeri ile ilgili uzun vadeli açıklamalarda da bulunan Okur, fiziksel avantajı sayesinde 40 yaşına kadar oynayabileceğini söyledi. Memo, "Ben zaten atletik yetenekleriyle var olan bir oyuncu değilim. Bundan sonra da farklı olmayacak, ama eskisinden daha iyi duruma geleceğime inanıyorum. Hep bunu hedefleyerek çalıştım" dedi.

Utah Koçu Jerry Sloan ise Memo'nun kendisine garanti verdiğini belirterek, "Bana daha önce 2004-2005 sezonundan sonra da söz vermişti. Ondan memnun değildim ve o da bana gelecek sezon çok daha iyi olacak demişti ve sözünü tutmuştu. Şimdi yine bekleyip onun neler yapabileceğini göreceğiz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...