Okur, Avrupa Şampiyonası'nda yer almak istiyor

NBA takımlarından Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur, "Hedefim Avrupa Şampiyonası'nda olmak" dedi ama devam eden tedavisi sebebiyle bunu başarmasının zor olduğunu da ifade etti.

NTV Spor

07.05.2011 - 15:53

Bu sezonun uzun bir bölümünü sakatlığı nedeniyle basketboldan uzak geçiren ve henüz tam anlamıyla hazır olmayan milli basketbolcu, NBA'in efsane ismi Kareem Abdul-Jabbar ile kapalıçarşıyı gezdi.

Gezi sırasında kısa bir açıklamada bulunan tecrübeli oyuncu, şu anda daha iyi olduğunu belirterek, ''Çalışmalar devam ediyor. Uzun süredir spor yapamıyorum ve basketbol oynayamıyorum. Bu yıl benim için iyi geçmedi. Ama bir an önce iyi olmaya çalışıyorum'' dedi.

Basketbola tam anlamıyla dönüşü konusunda şu anda önünde belli bir tarihin olmadığını anlatan Mehmet Okur, ''Her şey iyi gidiyor. İnşallah en kısa sürede dönerim. Hedefim Avrupa şampiyonasında olmak. Ama dediğim gibi bir senedir basketbol oynayamıyorum. Belimde sorunlar var. Ayağımı güçlendirmem lazım. Gönül ister ki Avrupa şampiyonasında olayım, ama zor gözüküyor'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...