Olaylı maçın cezaları belli oldu!

Banvit’in Eurocup’ta Buducnost ile deplasmanda oynadığı olaylı maçın cezaları açıklandı. Rownland’a saha içindeki saldırgan hareketleri nedeniyle 30 bin Euro, Meija’ya ise 3 maç ve 30 bin Euro para cezası verdi.

NTV Spor 13.01.2015 - 00:20

Banvit'in Eurocup'ta Buducnost ile deplasmanda oynadığı olaylı maçın cezaları açıklandı.

Eurocup tarafından yapılan açıklamada, Banvit forması giyen Rownland'a saha içindeki saldırgan hareketleri nedeniyle 30 bin Euro, Meija'ya ise 3 maç ve 30 bin Euro para cezası verdi. Buducnost Kulübü ise taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle toplam 33 bin 500 Euro para cezası verildi.

OLAYLI MAÇ
ULEB Avrupa Kupası H Grubu 2. tur ilk maçında Banvit, deplasmanda Karadağ temsilcisi Buducnost VOLİ'yi 74-68 mağlup etmişti. Ancak maça son bölümde çıkan olaylar damga vurmuştu.

Karşılaşmanın bitimine 2 dakika 17 saniye kala, Banvit 68-59 öndeyken, faul atışı için bekleyen Banvitli Meija'ya bir taraftar sahaya inerek, saldırmış ve taraftarın Mejia'yı kenara itmesinin ardından geriden koşarak gelen Rowland bu kişiye yumruk atmıştı. Aldığı yumruk darbesiyle parkeye düşen taraftara Meija da müdahalede bulunmuştu.

Olaylar sonrasında maça yaklaşık 10 dakika ara verilmişti. Bu süre içinde olayları tartışan maçın hakemleri, Banvitli Rowland ve Meija'yı diskalifiye ederek oyun dışına göndermişti. Oyuncular soyunma odasına giderken, tribünlerden sahaya yabancı maddeler atılmıştı.

 

Sayfa Yükleniyor...