Olin Edirne Kıbrıs yolcusu

Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne, yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Olin Edirne, Kıbrıs Turnuvası'na katılacak.

NTV Spor 26.09.2011 - 14:48

Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne, yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.

İtalya'daki 10 günlük hazırlık kampının ardından, Yunanistan ve Edirne'de hazırlık maçlarıyla lige hazırlanan Olin Edirne, ''Kıbrıs Turnuvası'na'' katılmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti.

KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da yarın başlayacak turnuvada, Edirne temsilcisi, Aliağa Petkim, Hacettepe Üniversitesi ve Mersin Büyükşehir Belediye ile karşı karşıya gelecek.

Olin Edirne Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy, yaptığı açıklamada, geçen sezon elde ettikleri başarıyı bu yıl da tekrarlamak için çalıştıklarını belirtti.

Bu yıl yaş ortalaması genç bir takım oluşturduklarını ifade eden Yiğitsoy, ''Oyuncularımızın birbirlerine ve teknik ekibimizin oyun sistemine adaptasyonlarının gelişmesi ve eksikliklerimiz görebilmek amacıyla çok yoğun bir hazırlık maçı trafiğimiz var. Yurt içi ve yurt dışı kamplarında 14 hazırlık maçı yaptık. Bu maçlar ve antrenman programımızla her geçen gün lige daha hazır hale geliyoruz. KKTC'de de Beko Basketbol Ligi'nde birlikte oynayacağımız rakiplerle karşılaşacağız. Bu turnuvanın da çok yararlı geçeceğine inanıyorum. Hedefimiz önce Türkiye Kupası'nda bir üst tura yükselmek ve lige iyi bir başlangıç yapmak.  Teknik heyetimiz ve oyuncularımız canla başla bunun için çalışıyorlar'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...