Olin Edirne, Yunanistan'da galip

Olin Edirne, Yunanistan'da oynadığı üçüncü hazırlık maçında, Makedonya takımı Aba Strumica'yı 69-62 yendi.

NTV Spor 23.09.2011 - 17:37

Olin Edirne, Makedonya takımı Aba Strumica'yı 69-62 yendi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Olin Edirne Basketbol Takımının, Selanik Basketbol Hakemleri Birliği'nin düzenlediği turnuvanın üçüncü gününde karşılaştığı Aba Strumica'yı 7 sayı farkla mağlup ettiği bildirildi.

Olin Edirne'nin tutuk başladığı maçın ilk dakikası, art arda sayılar bulan Strumica'nın 5-0'lık üstünlüğüyle geçildi. İlk sayısını ikinci dakikada Stimaç'la bulan Olin Edirne, bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koydu ve bu oyuncunun etkili oyunu sonucunda ilk periyodu 16-15 önde kapattı.

Olin Edirne, ikinci periyota iyi bir başlangıç yaptı ve arka arkaya sayılar buldu. Bu çeyreğin sonlarına doğru rakibinin dış atışlarını engelleyemeyen Olin Edirne, yine de devreyi 35-33 önde tamamladı.

Aba Strumica'nın 3. çeyrekteki hücum organizasyonlarını engelleyemeyen ve karşı hücumlardan da boş dönen Olin Edirne, çeyreğin ilk 5 dakikasının rakibinin 39-35'lik üstünlüğüyle geçilmesine engel olamadı. Karşılıklı basketlerle sona eren 3. çeyreği, Olin Edirne 2 sayı farkla geride tamamladı: 45-43

Olin Edirne, son çeyrekte Chris Wright ve Ogün Sevinç'in etkili oyunları sonucunda karşılaşmadan 69-62 galip ayrılan taraf oldu. Olin Edirne'de maçın en skorer ismi 16 sayı kaydeden Chris Wright olurken, bu oyuncuyu 14 sayı atan Ogün Sevinç ile 10 sayıyla oynayan Vladimir Stimaç izledi.

Sayfa Yükleniyor...