ÖMER ONAN'A YENİ GÖREV

Fenerbahçe Basketbol Takımı Genel Menajeri olarak görev yapan Ömer Onan, artık TBF bünyesinde yer alacak.

NTV Spor 31.10.2016 - 14:10 | Son Güncelleme: 31.10.2016 - 14:18

Hidayet Türkoğlu yönetimindeki Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan’ın, Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde “Genel Koordinatör” görevini üstlenmesi için sarı-lacivertli kulübe başvuruda bulundu. 

Türkoğlu'nun çalışma ekibinde genel koordinatör olarak yer alacağı bilinen Ömer Onan ile ilgili açıklama Fenerbahçe'den geldi.

Fenerbahçe resmi internet sitesinden Onan'ın ayrılmasıyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"26 Ekim 2016 Çarşamba günü düzenlenen Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Kurulu’nda yapılan seçimle göreve gelen Sayın Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan’ın, Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde “Genel Koordinatör” görevini üstlenmesi için kulübümüze başvuruda bulunmuştur.

Kulübümüz tarafından, ülke basketbolumuzun en iyi şekilde yönetilebilmesi önceliği esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, bu başvuru kabul edilmiştir."

Görevden ayrılan Ömer Onan, sarı-lacivertli kulübe teşekkür mektubu yazdı; 

"Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum kulübümüzden; Türkiye Basketbol Federasyonu’nda alacağım yeni görevim nedeniyle ayrılıyorum. Sizlerle istişare ederek verdiğim bu karar sayesinde artık; Kulübümüzde hep var olan disiplin, dürüstlük ve samimiyetin, Türk basketboluna yerleşmesi uğruna Türkiye Basketbol Federasyonu’nda çalışacağım.

Öncelikle bu zamana kadar yaşatılan gerçek dostluk ve aile duygusu için sonsuz teşekkür ederim. Yeni görevi kabul sürecindeki anlayış ve desteğiniz için başta Değerli Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere, tüm Yönetim Kurulu üyelerine, tüm idareci ve çalışanlar ile Basketbol Şubesi’nin güzel insanlarına, oyuncularımıza, hocalarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla,"

Sayfa Yükleniyor...