Oyuncular, ünlüler corona virüs için ellerini cebine attı

NBA oyuncuları, ünlüler ve yardımseverler, salgın haline gelen corona virüs'ten (covid-19) etkilenenler için ellerini cebine attılar. Önde gelen isimler ihtiyacı olanlar için milyonlarca dolar yardım yaptı.

NTV Spor

19.03.2020 - 12:58

Covid-19 salgını profesyonel sporu baltalıarken; Amerika'da bir çok eyalet restaronları, okulları kapattı. Tüm profesyonel liglerin, konserlerin ve diğer etkinliklerin ertelenmesi -bilet ve ürün satanlar- buralarda çalışanların işsiz bıraktı. Okulların kapatılması da bazı çocukları yemeksiz bıraktı.

Restorana, bar ve cafelerin kapatılması da sosyalliğe darbe vururken, üllüler, sporcular, kuruluşlar ve diğerler salgından etkilenenler için yardımlara başladı.

NBA OYUNCULARINDAN SALON ÇALIŞANLARINA BAĞIŞ

Geçen perşembe günü Cleveland Cavaliers'ten Kevin Love, takımın maçlarını oynadığı Cavs arena çalışanları için 100 bin Dolar bağışta bulundu. Instagram hesabından paylaşım yapan Love, "Herkes bu stresli duruma farklı şekilde reaksiyon göstderiyor. Covid-19 kaynaklı korku ve anksiyete korkutucu bir boyuta ulaşabiliyor" ifadelerine yer verdi. Love, yaptığı bağışın insanlar üzerindeki endişeyi azaltmasını ve bulunduğu camiaya destek olmasını umduğunu söyledi.

View this post on Instagram

Everyone reacts differently to stressful situations. And the fear and anxiety resulting from the recent outbreak of COVID-19 can be extremely overwhelming. Through the game of basketball, we've been able to address major issues and stand together as a progressive league that cares about the players, the fans, and the communities where we work. I'm concerned about the level of anxiety that everyone is feeling and that is why I'm committing $100,000 through the @KevinLoveFund in support of the @Cavs arena and support staff that had a sudden life shift due to the suspension of the NBA season. I hope that during this time of crisis, others will join me in supporting our communities. Pandemics are not just a medical phenomenon. They affect individuals and society on so many levels, with stigma and xenophobia being just two aspects of the impact of a pandemic outbreak. It's important to know that those with a mental illness may be vulnerable to the effects of widespread panic and threat. Be kind to one another. Be understanding of their fears, regardless if you don't feel the same. Be safe and make informed decisions during this time. And I encourage everyone to take care of themselves and to reach out to others in need -- whether that means supporting your local charities that are canceling events, or checking in on your colleagues and family.

A post shared by Kevin Love (@kevinlove) on

Love'ın bağışının ardından Detroit Pistons'ın yıldızı Blake Griffin de maçlarını oynadıkları Little Caesars Arena çalışanları için 100 bin Dolar bağışladı.

Milwaukee Bucks'ın MVP'si Giannis Antetokounmpo da elini cebine attı. Yunan oyuncu, Bukcs'ın oynadığı Fiserev Forum çalışanları için 100 bin Dolar yardımda bulundu.

New Orleans Pelicans'ın çaylak yıldızı Zion Williamson da, Smoothie King Center çalışanlarının 30 günlük maaşlarını ödeme kararı aldı. Williamson mesajında, "Basketboldan daha önemli bir şey. Bu zorlu zamanda benim, ailemin ve takım arkadaşlarımın hayatını kolaylaştıran insanlara yardımcı olmak istedim. Ben ve ailem Fiserv Forum çalışanlarına 100 bin Dolar bağışta bulunma kararı aldık" ifadelerine yer verdi.

NBA organizasyonları da çalışanlarına destek için harekete geçti. Dallas Mavericks'in milyarder sahibi Mark Cuban, salon çalışanlarının bağımsız yerel kuruluşlarından tedarik ettiği sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerini kendisinin karşılayacağını açıkladı. Cuban ayrıca diğer şirketlerindeki çalışanlara da aynı yönde bir yardımda bulunacağını açıkladı.

Golden State Warriors da yönetim, oyuncular ve teknik heyet olarak çalışanlar için 1 milyon dolar'lık bir bağış yaptığını açıkladı.

Steph Curry, Jimmy Fallon ve diğerlerinden yemek yardımı

Oakland'da devlet okullarının Nisan ayına kadar kapatılmasının ardından Warriors'ın yıldızı Steph Curry ve eşi Ayesha, vakıflarının Alameda County Community Food Bank ve Feedink America'ya (Amerika'da yaklaşık 40 milyon kişiye yemek yardımı yapan kuruluş) bağışta bulundu. Curry açıklamasında Oakland'da okullar Covid-19 nedeniyle kapatıldı. Bu kararı destekliyoruz ancak 18 bin'den fazla çocuğun günde iki öğün yemeği konusunda endişeliyiz. Bunun için çocukların yemeklerini almaları için bağışta bulunduk" ifadelerini kullandı.

"The Tonight Show" televizyon programı sunucusu Jimmy Fallon da Feeding America'ya bağışta bulunduğunu açıkladı ve diğer vatandaşlardan destek vermelerini istedi.

Sayfa Yükleniyor...