PAUL GEORGE ŞAMPİYONLUK İSTİYOR

Indiana Pacers'ın süper yıldızı Paul George iddialı konuştu. Reggie Miller dönemini Indiana halkına tekrar yaşatmak istiyorum diyen George, "Tek hedefim şampiyonluk" ifadesini kullandı.

NTV Spor 26.10.2016 - 12:45

Indiana'nın starı şehrine bir şampiyonluk yaşatmak istediğini söyledi. George, "Tek amacım şampiyonluk için oynamak. Rekabetçi olduğumuz sürece yapacak bir şeyler var. Burada olmaktan çok mutluyum" dedi.

Reggie Miller'dan beri Indianın gördüğü en büyük oyuncu olarak anılmak istediğini ifade eden 26 yaşındaki yıldız, "Reggie Miller sonrası bu şehrin gördüğü en iyi oyuncu olmak istiyorum. Oynadığı yıllardaki performanslarını inceliyorum. Attığı sayıları inceliyor, tarzına bakıyorum. Kendimi onunla kıyaslıyorum. Bu tarz şeylere önem veriyorum. Ne kadar büyük olduğunun farkındayım. Miller dönemini tekrardan bu takıma yaşatmak istiyorum. Şu anda kendimi daha tecrübeli hissediyorum. Şimdi tek düşüncem takımım için daha yüksek bir düzeyde nasıl oynayabilirim. Ulaşmaya çalıştığım şey işte bu" ifadelerini kullandı.

2013 yılında ligin en fazla gelişme gösteren oyuncusu ödülüne layık görülen George, 3 kez All-Star olma başarısı yaşadı.

2.06 boyundaki forvet 2010 draftında Indiana Pacers tarafından 1. tur 10. sırada seçilmişti.

George brezilya'da gerçekleşen olimpiyat oyunlarında birleşik amerika ile altın madalya kazanma başarısı yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...