Periler için son şans Slovakya!

Çekya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek final maçları tamamlandı ve yarı final eşleşmeleri belli oldu. Türkiye klasman maçında Slovakya ile karşı karşıya gelecek. Periler bu maçı kazandığı takdirde Dünya Şampiyonası'na katılmayı garantileyecek.

NTV Spor 23.06.2017 - 00:11
Periler için son şans Slovakya!

Prag Arena'da oynanan çeyrek finaller sonucunda Yunanistan, Belçika, İspanya ve Fransa, yarı final biletini almayı başardı.

A Milli Kadın Basketbol Takımı, çeyrek finalde Yunanistan'a 84-55 yenilerek yarı finale çıkma şansını kullanamadı. Yunanistan, Slovakya'yı 67-40 mağlup eden Fransa'yla yarı finalde karşılaşacak.

İtalya'yı 79-66 yenen Belçika ve Letonya'yı 67-47 mağlup eden İspanya yarı finalde eşleşti.

Yarı finalistlerden İspanya, gelecek yıl ev sahipliği yapacağı Dünya Şampiyonası'na doğrudan katılacak. Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselen Yunanistan, Belçika ve Fransa da Dünya Şampiyonası'na katılmayı garantiledi.

Çeyrek final maçlarını kaybeden 4 takım ise Dünya Şampiyonası'na gidebilmek için klasman karşılaşmalarında mücadele edecek. İspanya'nın son 4 takım arasına kalmasıyla beşinci olan takımın yanı sıra altıncı sırayı elde edecek ekip de Dünya Şampiyonası'nda boy gösterecek.

Türkiye'nin klasman aşamasındaki ilk rakibi Slovakya oldu. Ay-yıldızlı ekip, klasman maçında 24 Haziran Cumartesi günü Slovakya'yı yenmesi durumunda, ilk 6 sırayı garantileyecek ve Dünya Şampiyonası vizesi alacak.

Diğer klasman maçında ise Letonya ile İtalya kozlarını paylaşacak.

Sayfa Yükleniyor...