Popovich'ten Trump'a ağır sözler!

NBA ekiplerinden San Antonio Spurs’ün Başantrenörü Gregg Popovich, George Floyd protestolarına sessiz kalan ABD Başkanı Donald Trump'ı, "Eğer Trump'ın bir beyni olsaydı, insanları birleştirmek için bir şeyler söylerdi" sözleriyle eleştirdi.

NTV Spor 02.06.2020 - 14:52 | Son Güncelleme: 02.06.2020 - 17:51

San Antonio Spurs Başantrenörü Gregg Popovich, George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemler ve protestolara ilişkin ABD yönetimini ve Başkan Donald Trump'ı eleştirdi.

The Nation'a konuşan Popovich, “Hepimiz bu polis şiddetini ve ırkçılığını daha önce de gördük ama hiçbir şey değişmiyor. Bu yüzden bu protestolar çok patlayıcıydı. Ancak liderlik ve sorunun ne olduğunu anlamadan, asla bir değişiklik olmayacak. Beyaz Amerikalılar bu problemi sonsuza dek düşünmekten kaçındı, çünkü bundan kaçınabiliyor olmak bizim için bir ayrıcalıktı. Bu da değişmeli” ifadelerini kullandı.

Trump hakkında sert ifadeler kullanan Popovich, ABD Başkanı’nın halkı birleştirmeye çalışmadığını dile getirdi ve “Bu inanılmaz. Eğer Trump’ın bir beyni olsaydı, insanları birleştirmek için bir şeyler söylerdi. Ama insanları bir araya getirmeyi umursamıyor. Ne yapılması gerektiği çok açık. Bir basitçe "siyahların yaşamları değerlidir" diyen bir başkana ihtiyacımız var” ifadelerini kullanan Spurs koçu, Trump’ın bunu asla yapmayacağını dile getirdi.

24 yıldır San Antonio Spurs'ü çalıştıran Popovich, NBA tarihinde bir takımı en uzun süre çalıştıran koç unvanına sahip.

71 yaşındaki Gregg Popovich, takımıyla 5 NBA şampiyonluğu kazandı.

Sayfa Yükleniyor...