Radmanovic Bandırma'da çocuklarla buluştu

Eski NBA oyuncularından Vladimir Radmanovic, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 45 yetenekli çocuk için düzenlenen "Jr. NBA Kampı"na katılan çocuklarla bir araya geldi.

NTV Spor 06.12.2015 - 18:42

NBA ile Banvit Basketbol Kulübü tarafından özel olarak seçilen çocuk için organize edilen iki günlük "Jr. NBA Kampı" sona erdi.

Banvit Basketbol Kulübü Tesisleri'ndeki kampa ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, yetenekli çocukları Bandırma'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
      
Yetenekli çocuklara, NBA'da 10 yıldan fazla deneyime sahip Radmanovic'in yanı sıra NBA ve Banvit'in antrenörlerince eğitimler verildiğini belirten Görener, "Davetimizi kırmayarak ülkemize gelen Radmanovic'e, çocuklara ve projemize verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Çocuklardan beklentimiz, basketboldaki yeteneklerini daha da geliştirmek için gayret göstermeye devam etmeleridir" dedi.

NBA Türkiye Başkan Yardımcısı Naci Cansun ise programla farklı yaş gruplarında üstün yetenek gösteren çocuklara ulaşabildikleri için çok mutlu olduklarını bildirdi.
      
Banvit'le yürüttükleri çalışmanın meyvelerini bu kamplarla almaya başladıklarını vurgulayan Cansun, program sonunda en iyi dereceleri yakalayan Sarp Bayramoğlu, Harun Demirci, Kaan Bingör, Doğukan Ayar ve Egemen Erden'in "Jr. NBA All-Star" unvanını elde ettiğini dile getirdi.

Kampta seçilen beş öğrencinin, Orlando Magic-Toronto Raptors müsabakasının oynanacağı NBA Global Games Londra 2016'yı izlemeye hak kazandığını anlatan Cansun, "NBA efsaneleriyle tanışma şansına sahip olacak küçük basketbolcular, NBA yıldızlarıyla antrenmanlara çıkacaklar ve unutamayacakları bir deneyim yaşayacaklar" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...