Raptors ve Magic'in çabaları mutlu etti

Hidayet Türkoğlu, Toronto ve Orlando'nun ilgisinden memnun...

NTV Spor

02.07.2010 - 00:13

NBA'de Toronto Raptors forması giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Murat Kosova'nın sunduğu, İbrahim Kutluay, Kaan Kural ve İhsan Bayülken'in yorumlarıyla katıldığı Basketsever programına telefonla bağlandı.

NBA'de transfer döneminin başlamasıyla birlikte gözler süper yıldızların vereceği kararlara çevrilirken, hangi takımda forma giyeceği merak konusu olan Hidayet Türkoğlu da önemli açıklamalarda bulundu.

Toronto Raptors'ın kendisini önümüzdeki sezon da takımda tutmak istediğini belirten Hido, “Yardımcı antrenörlerden P.J. Carlesimo ile birlikteyim şu anda. Bu çabaları görmek beni mutlu ediyor tabii ki. Benim tek amacım basketbol olarak performansımı en üst seviyelerde sürdürmekti. P.J. ile görüşmelerin devam ediyor. İnşallah iki taraf için de hayırlı olur. Ben tekrar istediğim şekilde basketbolumu oynarım” diye konuştu.

Eski takımı Orlando'nun da kendisini yeniden kadrosuna eklemek istemesinin mutluluk verici olduğunu dile getiren yıldız oyuncu, “bu gelişmeler beni mutlu ediyor tabii ki. Sonuçta her insan hata yapabiliyor. Hem kendim için söylüyorum hem de karşı taraf için söylüyorum. Doğal olarak bu hatayı düzeltmenin zamanı geldiğini düşündü iki tarafta. Orlando da sanırım işlerin benimle daha iyi yürüyeceğini düşünüyor. Toronto da Chris Bosh'un gitme korkusuyla tekrar benim geri dönmemi ve o rolü üstlenmemi istiyorlar. O yüzden temmuz ayı oldukça hareketli geçecek ben de heyecanla bekliyorum” dedi.

Transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden LeBron James ve Chris Bosh'un hangi takıma gideceği konusunda tahminlerini açıklayan Hidayet, “Chris Bosh ile bu konuda hiç görüşmedim. Benim de beğendiğim oyunculardan bir tanesi. Belki de şu anda NBA'in en iyi power forvetlerinden biri. 1 sene içerisinde kendisini az da olsa tanıdım. Akıllı bir oyuncudur. Kendisine yakışan doğru kararı verecektir. LeBron James için ise herkesi şaşırtacak bir şey söyleyeyim. Bence Los Angeles Clippers'a gidecek” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...