Rudi Völler'in oğlunda doping çıktı

Alman futbolunun efsanelerinden Rudi Völler'in oğlunda doping çıktı. Giessen 46ers takımında basketbol oynayan Marco Völler'in performans artırıcı maddeyi içecek takviyeleriyle almış olabileceği öne sürüldü

NTV Spor 21.05.2017 - 18:20

Alman futbolunun efsane golcülerinden Rudi Völler'in oğlunda doping çıktı. Bayer Leverkusen'in sportif direktörü olan Rudi Völler'in oğlu Marco Völler, Almanya 1.Ligi'nde basketbol oynuyor.

Giessen 46ers forması giyen Marco Völler'in Şubat ayındaki testinin pozitif çıktığı ama anabolikler gibi doğrudan bir peformans arttırıcı olmadığı için sezonu tamamlamasına izin verildiği ortaya çıktı. 28 yaşındaki basketbolcunun vücudunda, kullandığı gıda takviyeleri, muhtemelen içecek ampulleri nedeniyle bu performans arttırıcı maddenin çıktığı ifade ediliyor.

Marco Völler konu hakkında, "Bunun nasıl olduğunu açıklayamıyorum. 11 Şubat'ta verdiğim idrar örneğinde yasaklı madde çıktığı Şubat sonuna doğru bana bildirildi. 1 Haziran'da Anti Doping Komisyonu'nda savunmamı yapacağım. Umarım, bu hikaye benim adıma iyi biter" dedi.

Sayfa Yükleniyor...