Ruzic: Elimden geleni yapacağım

Beko Basketbol Ligi takımlarından TOFAŞ'ın, Türk vatandaşlığına geçen Hırvat asıllı oyuncusu Tomislav Ruzic, ''Benim için herhangi bir değişiklik yok. TOFAŞ'ın başarısı için elimden geleni yapacağım'' dedi.

NTV Spor

16.09.2011 - 11:36

Beko Basketbol Ligi takımlarından TOFAŞ'ın, Türk vatandaşlığına geçen Hırvat asıllı oyuncusu Tomislav Ruzic, ''Benim için herhangi bir değişiklik yok. TOFAŞ'ın başarısı için elimden geleni yapacağım'' dedi.

Türk vatandaşlığına geçen Hırvat asıllı oyuncu Tomislav Ruzic, Türkiye'de ve TOFAŞ'ta oynamaktan çok mutlu olduğu için Türk vatandaşlığına geçtiğini, bundan sonra takımına ''Türk pasaportu'' ile hizmet edeceğini söyledi.

Takım olarak bu sezon hedeflerinin önce play-off oynamak, ardından da Avrupa kupalarına katılma vizesi almak olduğunu ifade eden Ruzic, ''Benim için herhangi bir değişiklik yok. TOFAŞ'ın başarısı için elimden geleni yapacağım. Takım olarak gerekli mücadeleyi göstereceğiz. Burada çok mutluyum. Sağlığım ve vücudum elverdiği sürece burada oynayıp takıma katkı sağlamak istiyorum'' diye konuştu.

Ruzic, takım olarak bu sezon ligde önemli işler başaracaklarına inandıklarını kaydetti. Türk basketbolu hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine Ruzic, ''Geçen seneye göre bu sezon ciddi değişiklikler olacak gibi görünüyor. Özellikle yeni gelen yabancılar sayesinde bu sezon eğlenceli, seyir zevki yüksek ve bir o kadar güzel, mücadele dolu bir lig olacağını düşünüyorum'' ifadesini kullandı.

Takım olarak iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, sezon başlangıcına kadar çok sayıda hazırlık maçı oynayıp tam hazır hale geleceklerinin altını çizen Ruzic, ''Artı ve eksilerimizi konuşmak için erken. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Önümüzdeki dönemde tempomuz daha da artacak. İyi çalışıyoruz ve takım organizasyonumuz her geçen gün artıyor. Bol bol hazırlık maçı oynayıp lige kadar tam hazır hale geleceğimizi düşünüyorum'' dedi.

Ruzic, TOFAŞ'ın altyapı organizasyonunun da oldukça kaliteli olduğuna dikkati çekerek, ''Geçen sene Türkiye şampiyonu olan genç takımımızdan Uğur, Kenan ve Samet, A takım ile çalışmaya başladı. Yıldız ve küçük takımlarımızda da gelecek vaat eden oyuncular var. Bu anlamda TOFAŞ, altyapı açısından Türkiye'nin önde gelen kulüplerden biri'' değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...