"Saatin bozulması bize yaradı"

Pınar Karşıyaka’nın kaptanı İnanç Koç, Cumhurbaşkanlığı Kupası zaferini NTV Spor’a anlattı. Tecrübeli oyuncu, 24 saniye saatinin bozulmasının kendilerine yaradığını ve bu aranın ardından kontrolü ele geçirerek maçı kazandıklarını söyledi.

NTV Spor

09.10.2014 - 16:15

Fenerbahçe Ülker'i mağlup ederek Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müzesine götüren Pınar Karşıyaka'nın kaptanı İnanç Koç, NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

Maçın son çeyreğinde 8 sayı geriye düştükleri bölümde 24 saniye saatinin bozulmasının kendilerine yaradığını ifade eden Koç, bu aranın ardından kontrolü ele alarak maçı kazandıklarını söyledi.

Pınar Karşıyaka'nın Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanmasında büyük pay sahibi olan Boby Dixon'ın çok özel bir oyuncu olduğunu belirten Koç, "Boby Dixon çok ayrı bir karakter, sosyal medyada bir videosu var. Batsın bu dünya şarkısını söyleyecek duruma kadar geldi artık. Karakter olarak da yabacı kategorisinden yarı Türk oyuncu kategorisine geçtiğini söyleyebilirim"  dedi.

Çok anlamlı bir kupayı kazandıklarının altını çizen Koç, "Bizim açımızdan favori olan taraf bizdik. Çünkü bu maça iyi hazırlandık ve form düzeyimizin iyi olduğunu da Türkiye Kupası'nda gösterdik. Ufuk abinin her zaman söylediği bir şey var, karşı takıma her zaman saygı duyalım dikkat edelim, ancak önemli olan bizim ne yapacağımız. Fenerbahçe Ülker'i 80 sayının altında tutarsak biz maçı her türlü kazanacağımızı biliyorduk. Maça istediğimiz gibi başlayamadık, ancak 9-0'ın şokunu atlattıktan sonra oyun dengedeydi. Maç birçok kez gitti geldi. 8 sayı geriye düştüğümüzde 24 saniye saatinin bozulmasının bizim işimize geldiğini düşünüyorum. Bu aranın ardından biz oyunun kontrolünü ele aldık ve bir daha vermedik. Maçı kazandık ve bu da bizim için çok gurur verici bir gün oldu" diye konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...