"Saha avantajını kullanmak istiyoruz"

Banvit Genel Menajeri Çataloluk, Muratbey Uşak Sportif maçı için "Kendi sahamızda oynamanın avantajını kullanarak kazanmak ve yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.

NTV Spor 14.11.2015 - 13:23

Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk, Muratbey Uşak Sportif maçına ilişkin, "Kendi sahamızda oynamanın avantajını kullanarak kazanmak ve yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.
     
Çataloluk, ULEB Avrupa Kupası'nda grup lideri Yunan ekibi Aris karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını, kupada üst tura çıkmak için sahasındaki maçlarda fire vermemeye gayret göstereceklerini söyledi.
     
Grubun birbirine denk takımlardan oluştuğunu ifade eden Çataloluk, "Grup maçlarının sonunda ikinci tura çıkan takımları belki de averaj belirleyecek. Bizim de bu bilinçle her sayının değerini bilerek oynamamız gerekiyor" diye konuştu.
     
Haftaya sahalarında Karadağ'ın Buducnost Voli takımıyla karşılaşacaklarını belirten Çataloluk, o maçı da kazanıp sonrasında grubun son durumunu görmek istediklerini vurguladı.
     
Spor Toto Basketbol Ligi'nde yarın oynayacakları Muratbey Uşak Sportif maçını da değerlendiren Çataloluk, "Muratbey Uşak Sportif, ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu sahasında kazandığı Darüşşafaka Doğuş ve Galatasaray Odeabank maçlarıyla gösterdi. Biz de kendi sahamızda oynamanın avantajını kullanarak kazanmak ve yolumuza devam etmek istiyoruz" şeklinde görüşlerini aktardı.     

Çataloluk, sezon başında sakatlanan Can Maxim Mutaf'ın tedavisinin devam ettiğini ve her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Can Maxim'in yıl başından sonra şubat ayı gibi takım antrenmanlarına başlayacağını düşünüyorum. Sezon başından beri kullanamadığımız bir diğer sakatlık yaşayan sporcumuz Jackie Carmichael da geçirdiği başarılı ameliyat ve rehabilitasyon devresi sonucunda oldukça iyi durumda. O da önümüzdeki maçlarda bize katkı vermeye başlayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...