"Sakatlıklar hazırlanmamıza engel oldu"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Kaan Artun, yaşadıkları bir takım sakatlıkların iyi hazırlanmalarına engel olduğunu belirtti.

NTV Spor 20.09.2011 - 18:14

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Kaan Artun, ''Yaşadığımız birtakım sakatlıklar yeni sezona daha iyi hazırlanmamıza engel oldu. Eksiklerimizi Ankara'da yapacağımız turnuvada kapatacağımıza inanıyoruz'' dedi.
        
Artun, yeni sezon hazırlıklarının birinci etap çalışmalarının sonuna geldiklerini söyledi.
        
Bu kapsamda Ankara'da yapılacak olan turnuvanın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Artun, ''Yaşadığımız birtakım sakatlıklar, yeni sezona daha iyi hazırlanmamıza engel oldu. Eksiklerimizi Ankara'da yapacağımız turnuvada kapatacağımıza inanıyoruz. İki oyuncumuz yaklaşık iki hafta antrenman yapamadı. Üç ya da dört kişi ile antrenman yapmak zorunda kaldık. Bu yüzden tam sahada dörde dört, beşe beş oynama sıkıntısı çektik. Başkentteki turnuvada sadece Türk oyuncular oynayacak. Burada diğer takımlar Kayseri, Botaş ve TED Koleji karşısında takımımızın son durumunu, eksiklerini, neler yapmamız gerektiğini göreceğiz. Bu açıdan bizim için önemli bir turnuvayı, en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız'' şeklinde konuştu.
        
Takım olarak turnuvaya hazır olduklarını ifade eden Kaan Artun, ''Bu turnuvaların amacı, takımların eksiklerini görebilmeleridir. Bunları en iyi şekilde değerlendirip, eksiklerle ilgili bir takım önlem almak için yapıyoruz bu tür turnuvaları. Takım olarak kafaca hazırız, fiziksel olarak daha hazır olabilirdik. Özellikle sakat oyuncularımızın kısa süredir bizimle idman yapıyor olmaları, fiziksel olarak bu turnuvaya tam hazır olmalarına engel oldu'' diye konuştu.
        
Takımından bugüne kadar son derece memnun olduğunu dile getiren Artun, ''Takım içindeki uyum ve arkadaşlık beni çok memnun etti. Takımımızın çabuk kaynaştığını söyleyebilirim. Daha önceden de zaten birbirlerini tanıyan bir grup. Yaşları da birbirlerine yakın olduğu için takım içinde arkadaşlığı çabuk sağlayabildik. Bu da tabi bizim antrenmanlarımıza yansıdı. O yüzden antrenmanlarımız verimli geçiyor. Oyuncularımız elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu takıma gelen bütün oyuncular kendilerini kanıtlayıp, kendilerine basketbol camiasında iyi bir yer edinme çabası gösteriyorlar. Bunun için de çalışmalarını en iyi şekilde yapıyorlar. Ben şu ana kadar bütün oyuncularımdan memnunum'' ifadelerini kullandı.
        
Takımın yarın karayolu ile Ankara'ya hareket edeceğini söyleyen Samsun Basketbol Kulübü Genel Menajeri Filiz Yükrük ise, turnuvanın Optimum TED Ankara Kolejliler'in sahasında, perşembe, cuma ve cumartesi olmak üzere 3 gün süreceğinin dile getirerek, ''Turnuvanın ardından hazırlıklarımızın kalan bölümünü Samsun'da sürdüreceğiz. Yabancı oyuncularımız Kelly Miller ve Brooke Queenan'ın biletleri alınmıştır. 1 Ekim'de bu oyuncularımız burada olacaklar. Coco Miller ve Jayne Apple'in WNBA'de oynadıkları maçlar tamamlanamadığı için bu oyuncularımız daha sonra gelecek. Bu oyuncularımız antrenman eksiği olmadan gelecekleri için takımımızda oynamaya hazır olacaklar. Lig öncesi kalan bir haftalık sürecin de antrenörümüz Kaan Artun tarafından iyi değerlendirerek, lige en iyi şekilde hazırlayacağına inanıyoruz. 13, 14, 15 Ekim'de Samsun'da yapacağımız turnuvaya, Mersin Büyükşehir Belediye, Ceyhan Belediyesi ve Optimum TED Ankara Kolejliler takımları gelecek. İstanbul da yapacağımız sezonun ilk maçıyla da sezona en iyi şekilde başlamak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...