"Şampiyonluğa odaklandık"

Anadolu Efes, Olimpiakos'u 77-74 yenerek Euroleague finaline kalırken; maç sonrası Shane Larkin ve Vasilije Micic duygularını anlattı. İki ismin de dikkat çektiği nokta şampiyonluktu.

NTV Spor 19.05.2022 - 21:08
Son Güncelleme: 20.05.2022 - 01:34
"Şampiyonluğa odaklandık"

İnanılmaz bir maçtı diyen , "Çok zordu. Bu maçta hep inişler çıkışlar yaşadık. Son ana kadar işin içinde kaldık. Şimdi şampiyonluğa odaklandık" dedi.

Galibiyeti getiren üçlüğü inanılmaz bir şutla gönderen ise "Bugün iki şut kaçırsam da bunu atabileceğimi hissediyordum. Sezon içinde de ders aldığım şutlarım var. Bu şutu kimin attığının önemi yok. Biz Shane ile birlikte birbirimizi kısmanmıyoruz. Şutu kimin attığı önemli değil. Bana denk geldi." ifadelerini kullandı. 

Attığı şutu anlatan Micic, "Bir şey yapmam gerektiğini hissettim. Sonrasında çok zor bir şut soktum: Bize finali getirdi. Bir ara erken şut kullanmıştım. O kaçmıştı. Şimdi girdi. Oyun biraz garip başladı. Maçta sakin kalmam gerekiyordu. Shane ilk yarıda alev aldı ve bizi oyunda tuttu. Maç normal gidince ek güvenle böyle oldu. Kendime güvenmem lazımdı. Kaçırdığım şutlarla birlikte enerjim çok düştü. Ama sakin kaldım. Böyle maçlarda her şey bir saniyede değişebilir. Yapamıyorsan kötü bir karakterdesindir. Salon hep Olimpiakos taraftarıyla doluydu. Evimdeydim. Bu şehirdeki çocukları sevindirdiysem mutluyum. Sırbistan'da büyüdüm. Benim için sürpriz değil. Olimpiakos ve Fenerbahçe taraftarını küçüklüğümden beri duyuyorum. Saha dışında ne olursa olsun saha içine odaklanmanız lazım. Bu dövüş maçı değil ki . Akıllı olmak lazım" açıklamalarını yaptı.

OLİMPİAKOS- MAÇININ ÖZETİ

Sayfa Yükleniyor...