Samsun Basket Toliver'ı kaptı

Samsun Basketbol Takımı, Los Angeles Sparks'tan Kristi Tolliver'ı transfer etti.

NTV Spor

24.12.2010 - 17:19

Samsun Basketbol Kulübü Basın Sözcüsü Altan Sökmen, WNBA ekiplerinden Los Angeles Sparks takımında oynayan Kristi Toliver'i transfer ettik'' dedi.

Sökmen, kulüp binasında menajer Sait Uzun'la birlikte basın toplantısı düzenledi.Uzun zamandır transfer etmek istedikleri Kristi Toliver'in 28 Aralık salı günü Samsun'a geleceğini belirten Sökmen, şöyle konuştu:  ''WNBA ekiplerinden Los Angeles Sparks takımında oynayan Kristi Toliver'i transfer ettik. Los Angeles Sparks takımında bu sezon önemli başarılara imza atan Toliver, Samsun'a gelmiş en iyi basketbolculardan biri olacaktır. Kariyeri yüksek bir oyuncu. Bu transferi yapmamızın en büyük nedeni Türkiye Kupasına katılmak arzusudur. Toliver, 28 Aralık Salı günü Samsun'a gelecek ve doktor kontrolünden geçtikten sonra imza atacak. Samsun'da böyle bir dünya yıldızını seyrettirme imkanı bulacağız.''

Kulüpte para krizi olmadığını belirten Sökmen, yerli ve yabancı oyuncuların tamamına alacakları paranın ödendiğini ifade etti.

Ceyhan Belediyespor'un Nazlı'ya transfer teklifinde bulunduğunu kaydeden Sökmen, ''Yönetim kurulu olarak Nazlı'nın takımda kalmasına karar verdik. Kendisi de Samsun'da kalmak istediğini söyledi. Biz de bu teklifi askıya aldık. Ebru Torun'u da Alanya Belediyespor istiyor. Bu teklifi değerlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde Yönetim kurulu olarak karar vereceğiz'' dedi.
 
Kristi Toliver'in Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ni seçmesinin en önemli nedeninin ligin kalitesinin yükselmesi olduğunu ifade eden Menajer Uzun ise ''Toliver'ın WNBA'den şehrimize gelmesinin sebebi çok değerli ABD'li oyuncuların ligimizde mücadele etmesidir. Biz bazı maçlarda oyun kurmakta sıkıntı yaşıyorduk. Bu sorunu Toliver ile çözmeyi hedefliyoruz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...