Selçuk Üniversitesi Delininkaitis ile imzaladı

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Torku Konya Selçuk Üniversitesi, daha önce anlaşmaya vardığı Litvanya Milli Takımı'nın oyun kurucusu Tomas Delininkaitis ile bir yıllık sözleşme imzaladı

NTV Spor

21.11.2013 - 15:16

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Torku Konya Selçuk Üniversitesi, daha önce anlaşmaya vardığı Litvanya Milli Takımı'nın oyun kurucusu Tomas Delininkaitis ile bir yıllık sözleşme imzaladı.
     
Torku Konya Selçuk Üniversitesi Kulüp Başkanı Yunus Derebağ, Hilton Garden Inn Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Delininkaitis ile geçtiğimiz haftalarda anlaşmaya vardıklarını söyledi.
     
Deredağ, kendilerine maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk'a teşekkür etti.
     
Konya Şeker Genel Müdürü Yavuz Erence ise Konuk'un Konya sporuna tüm kategorilerde destek verdiğini belirterek, "Başkanımız, Konya'nın gururu olan basket takımımıza da katkı vermememiz gerektiğini düşündü ve yapılan toplantı sonrası takıma katkı vermiş oldu. Anlaşmanın, hem takımımıza hem de oyuncumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
     
Delininkaitis ise Konya'da bulunmaktan mutlu olduğunu ve takımına bir şeyler katabilmek için buraya geldiğini söyledi.
     
Önümüzdeki süreçte daha iyi sonuçlar alacaklarına inandığını dile getiren Delininkaitis, "Türkiye'yi çok sevdiğimden dolayı daha önce menajerimle konuştum ve bana Türkiye'de herhangi bir takım bulmasını istedim. Konya'yı seçmemin nedenlerinden biri de Türkiye'ye olan aşkımdır" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...