Semih ile Ersan yetişecek, Okur zor!

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, "Sakatlanan Semih ve Ersan, kamp dönemine yetişeceklerdir. Sakatlığı nükseden Mehmet Okur'un ise durumu zor gözüküyor" dedi.

NTV Spor

06.04.2011 - 11:30

(A) Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, NBA'de sakatlık yaşayan milli basketbolcular Semih Erden ve Ersan İlyasova'nın Avrupa Şampiyonası öncesi yapacakları kamp dönemine yetişeceklerini düşündüğünü söyledi.

Ene, son dönemde sakatlık yaşayan birçok milli oyuncu olduğunu, kampa kadar oyuncuların durumlarını takip edip, ona göre değerlendireceklerini kaydetti.

Omzundan sakatlanan Semih ile beyin sarsıntısı geçiren Ersan'ın şu anda oynayamadıklarını hatırlatan Orhun Ene, ''Semih'in sakatlığı belli. Ersan'ın durumu ise ilginç bir durum. Ne zaman geçeceği ile ilgili çok net bir şey söylenmiyor. Bu süreçte onların da iyileşip, kamp dönemine katılacaklarını düşünüyorum'' diye konuştu.

''MEHMET OKUR'UN GELMESİNİ İSTİYORDUK''
Ene, NBA'de forma giyen Mehmet Okur'un da bu yıl Avrupa Şampiyonası'nda milli takımla olmasını istediklerini, ancak milli oyuncunun sakatlığının yeniden nüksettiğini kaydetti.

''Mehmet'in gelmesini istiyorduk'' diyen Orhun Ene, şöyle devam etti:
''Ancak talihsiz bir şekilde sakatlığı nüksetti. İyileşip, sahalara dönmesi her şeyden önemli. Belli bir süreden sonra da hem milli takım temposunu, hem NBA'in temposunu kaldırmak da kolay değil. O anlamda sezon içinde onunla görüştük. Onun şu anda çok kırılgan bir durumu var. İnşallah sağlıklı duruma gelir. Bu süreçte milli takımda oynaması zor görünüyor, hatta imkansız.''

''OYNAMASALAR DA MİLLİ TAKIM DÜZENİNİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR''
Hazırlık dönemindeki çalışmalarında milli takımın, kulüp takımı gibi olduğunu vurgulayan Orhun Ene, ''Bazı milli oyuncular dönem dönem takımlarında yer bulmasalar da milli takım düzenini çok iyi biliyorlar. Tecrübeleriyle milli takıma çok katkı sağlıyorlar'' dedi.

Kamp döneminde genç ve yetenekli oyuncuların da olacağını dile getiren Ene, ''Takımlarında şu anda kötü oynayanlar da var, iyi oynayanlar da var. Ama en önemlisi sezonu sakatlanmadan bitirmeleri. Kamp döneminde genç yetenekli oyuncular da olacak. Sezon içinde formda oyuncular da var. Onlarla beraber kamp dönemi içinde karar vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

Orhun Ene, şu anda olumlu veya olumsuz bir durum çıkarmayı gerektirecek bir durum olmadığını kaydederek, ''Ana iskeleti oluşturan oyuncularımız sağlıklı şekilde ligi bitirirse, ondan sonra biz gerekli şeyleri yaparız. Ama bu milli takımdır. En kötü, en olumsuz şeyler olsa da milli takım düzeyinde oynayabilecek çok yetenekli oyuncularımız da var. Türkiye liginde oynayan, formda oyuncularımız bulunuyor. O zaman onları değerlendiririz'' şeklinde konuştu.

Alim Tunçay / A.A.

Sayfa Yükleniyor...