Semih'le yollar ayrılıyor! (Video)

Anadolu Efes'te Semih Erden'le yollar resmen ayrılıyor. Doğuş Balbay ve Birkan Batuk'la sözleşme yenileyen lacivert-beyazlı yönetim, 27 yaşındaki pivotun sözleşmesindeki opsiyonu kullanmama kararı aldı.

NTV Spor 26.05.2014 - 18:42
Semih'le yollar ayrılıyor! (Video)

Sezonu kupasız kapatan Anadolu Efes'te gelecek yılın planlaması doğrultusunda çalışmalar başladı. Son olarak 2012'de Olimpiakos'u Avrupa şampiyonu yapan Duşan Ivkoviç ile iki yıllık sözleşme imzalayan Efes'te, öncelik iç transfer.

Sezonun öne çıkan isimleri Doğuş Balbay ve Birkan Batuk'la sözleşme yenileyen lacivert-beyazlılar, Semih Erden'in kontratındaki opsiyonu kullanmama kararı aldı. Buna göre 2012'de takıma katılan Semih, gelecek sezon Efes'te forma giymeyecek.

Anadolu Efes yönetimi yabancı transferi için Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan çıkacak kuralı bekliyor. Yeni antrenör Ivkoviç takıma yabancı guard transferi yapmak isterken; Zoran Planiniç'in kontratının devam etmesi bu transfer konusunda Efes yönetiminin işini zorlaştırıyor.

Öte yandan Efes, Türk pasaportu alması için işlemlere başlanan Keith Langford ile ilgileniyor. Barcelona ve Laboral Kutxa'nın da kadrosuna katmak istediği Langford'a transfer teklifinde bulunan Efes; Amerikalı oyuncunun gelecek sezon Türk statüsünde oynaması durumunda bu teklifi revize etmeyi planlıyor.

Sayfa Yükleniyor...