"Seri yakalamak istiyoruz"

Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Ahmet Kandemir, "Hafta sonu oynayacağımız Rönesans TED Ankara Kolejliler karşılaşmasını kazanarak galibiyet serisi yakalamak istiyoruz" dedi.

NTV Spor

20.10.2015 - 18:40

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'un başantrenörü Ahmet Kandemir, hafta sonu Rönesans TED Ankara Kolejliler'i yenerek galibiyet serisi yakalamak istediklerini söyledi.

Kandemir, geçen hafta konuk ettikleri Beşiktaş Sompo Japan karşısında 79-74 galip gelerek sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını belirtti.

Beşiktaş Sompo Japan karşısında iyi savunma yaptıklarını ve rakiplerini 74 sayıda tuttuklarını ifade eden Kandemir, "Savunmamız kadar hücum hattımız da iyi olmalı. Hücumumuzu biraz daha geliştirmemiz lazım. Biraz daha beraber hücum etmeyi öğrenmemiz lazım. Bunu da ilerleyen haftalarda gidereceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Deplasmanda oynayacakları Rönesans TED Ankara Kolejliler karşılaşmasının hazırlıklarına 19 Eylül Spor Salonu'nda gerçekleştirdikleri antrenmanla başladıklarını vurgulayan Kandemir, "Beşiktaş Sompo Japan maçını kazanarak lige galibiyetle başladık. Öncelikle lige galibiyetle başlamak bizim için sevindirici. Şu anda moral ve motivasyonumuz üst seviyede. Hafta sonu oynayacağımız Rönesans TED Ankara Kolejliler karşılaşmasını kazanarak galibiyet serisi yakalamak istiyoruz" diye konuştu.

Kandemir, ligde iyi bir fikstüre sahip olduklarını, bunu avantaja dönüştürerek seri galibiyetler almak istediklerini dile getirerek, "İki Ankara takımıyla arka arkaya oynayacağız. Önce Rönesans TED Ankara Kolejliler ile deplasmanda, ardından da Türk Telekom ile Giresun'da karşılaşacağız. Beşiktaş Sompo Japan galibiyetinin ardından bu iki maçı da kazanırsak lige çok iyi başlangıç yapmış oluruz. Ligde hedefimizi ona göre şekillendirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...