Shane Larkin ilk milli maçını bekliyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde D Grubu'nda Hırvatistan ve Hollanda karşısında oynayacağı iki maçtan da galibiyetle ayrılacağına inanıyor.

NTV Spor 25.11.2020 - 14:42

Milli basketbolcu Shane Larkin, ay-yıldızlı formayı ilk kez giyecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Verimli bir antrenman dönemi geçirdiklerini anlatan Larkin, "Büyük bir heyecan yaşıyorum. Uzun zamandır beklediğim Türkiye formasına kavuşacağım için çok mutluyum. Türk Milli Takımı formasıyla maça çıkmak için sabırsızlanıyorum. Şimdi en büyük amacım parkede bu forma için yararlı olabilmek." yorumunu yaptı.

Milli takım kaptanı Doğuş Balbay da iki kritik maç oynayacaklarını vurgulayarak, şunları belirtti:

"Belki ev sahibi avantajımızı dolu tribünlerle kullanamayacağız ancak Türk halkının kalbinin televizyon başında bizlerle olacağını biliyoruz. Yeni başantrenörümüz ve genç oyuncularımızla güzel bir birliktelik yakaladık. Buradaki herkes milli formanın önemini ve değerini biliyor. Sahaya çıktığımızda da bunu en iyi şekilde yansıtacağımıza inanıyorum. İki maçımızı da kazanabileceğimizi düşünüyorum ancak öncelikle Hırvatistan maçına konsantre oluyoruz. Adım adım ilerlememiz gerekiyor. Umarım tüm mücadelemizi sahaya koyar ve galip geliriz."

Milli takımın tecrübeli isimlerinden Melih Mahmutoğlu, grup maçlarına ev sahipliği yapacaklarını hatırlatarak, "Seyircilerimizin de tribünlerde bizlerle olabilmesini çok isterdik. İki zorlu mücadelemiz olacak. Elemelerde yeniden avantajlı bir pozisyona gelmek için iki maçımızı da kazanmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Milli basketbolcu Metecan Brisen de önce Hırvatistan sonra da Hollanda'yı yenip grupta avantajlı konuma gelmek istedikleri ifade etti.

Ay-yıldızlı ekibin genç oyuncusu Alperen Şengün ise milli formayı giyeceği için çok heyecanlı olduğunu, maçları kazanmak için elinden geleni yapacağını kaydetti.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde D Grubu'nda Hırvatistan ve Hollanda karşısında oynayacağı iki maç da NTV'den naklen yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...