Sinan Güler sakatlandı

Litvanya'da yapılan 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde 2. tur E Grubu'ndaki ilk maçında Fransa'ya yenilen A Milli Takım, Almanya maçı hazırlıklarına başlarken, çalışmada Sinan Güler sakatlandı.

NTV Spor 08.09.2011 - 22:47

Litvanya'da yapılan 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde 2. tur E Grubu'ndaki ilk maçında Fransa'ya yenilen A Milli Takım, Almanya maçı hazırlıklarına başlarken, çalışmada Sinan Güler sakatlandı.
       
Mykolo Romerio Üniversitesi'nin salonunda yapılan ve ilk 15 dakikası basına açık olan antrenmandaki bir pozisyonda sol ayak bileği burkulan Sinan Güler, çalışmayı tamamlayamadı.
        
Takım doktoru Tahsin Beyzadeoğlu tarafından yapılan kontrolden sonra Sinan'ın ayak bileğine buz tedavisi yapıldı.
        
Beyzadeoğlu, Sinan'ın sol ayak bileğinde burkulma sonucu oluşmuş bir bağ yaralanması olduğunu vurgulayarak, ''Çok ciddi bir problem gözükmüyor. Daha önceden de ufak tefek problemler yaşadığı bir ayak bileğiydi. Tedavisine başlandı, akşam da tedavisi sürecek. Sinan, yarın öğleden sonraya kadar sürekli tedavi altında kalacak. Ondan sonra durumuna bakacağız. Ağrısını tolare ettiği oranda oynamasında mahsur yok'' dedi.
        
Bu arada, rahatsızlığı nedeniyle büyükelçilikteki yemeğe katılamayan Kerem Tunçeri, antrenmanda yer aldı.
        
Öte yandan, A Milli Takım'ın antrenmanda ağırlıklı olarak taktik çalıştığı öğrenildi. Milliler, yarın sabah yapacakları şut çalışmasıyla Almanya maçı hazırlıklarını tamamlayacak.
        
PRELDZİC: ÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEDİM
A Milli Takımın oyuncularından Emir Preldzic, milli formayı Türkiye'nin zorlamasıyla giydiği şeklinde bir açıklamasının olmadığını söyledi.
        
Antrenmandan sonra gazetecilere açıklama yapan Preldzic, Sloven basınına röportaj verdiğini belirterek, ''Öyle bir şey kesinlikle söylemedim. Türkiye'den bana oynama teklifi gelene kadar başka milli takımda oynamak istemediğimi söylemiştim. Türkiye'den teklif gelince hemen kabul ettim'' diye konuştu.
        
LİTVANYA MİLLİ TAKIMINI ÖĞRENCİLER KARŞILADI
Türkiye'nin ardından aynı salonda idman yapan ev sahibi Litvanya Milli Takımı'nı üniversitedeki öğrenciler tezahüratlarla karşıladı.
        
Litvanyalı oyuncular, salonun önündeki yolun iki kenarına sıralanarak uzun bir kordon oluşturan yaklaşık bin öğrencinin tezahüratları eşliğinde salona girdi.

Sayfa Yükleniyor...