“Siz onlara küfür edince onlar da bize ediyor”

Galtasaray Odeabank ve A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, Adil Oyun programına konuk oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Ataman, önceki akşam tribünlerle yaşadığı "küfür" olayını da anlattı.

NTV Spor

11.12.2015 - 02:16

Galatasaray Odeabank'ın ULEB Euro Cup'ta Krasny Oktyabr'ı ağırladığı maçta Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, küfürlü tezahüratta bulunan taraftarlara tepki göstermişti.
      
Taraftarlardan küfürlü tezahüratlara son vermelerini isteyen Ataman'a bazı taraftarlar karşılık vermişti. Bunun üzerine sinirlenen Ergin Ataman, saha kenarında bulunan sandalyeyi tekmelemişti. Sinan Güler de yanlarına gittiği taraftarları sakinleştirmeye çalışmıştı.
 
Ataman yaşanan bu olayı, NTV Spor'un Adil Oyun programında değerlendirdi. Rıdvan Dilmen ile birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin karşısına çıkan Ataman, “Siz onlara küfür ederseniz, onlar da bize aynı küfürleri ediyor” sözleriyle sarı kırmızılı taraftarları eleştirdi.
  
“Sahaya gelen taraftarlarımızın coşku içinde takımlarını desteklemesi, rakip takımı ıslıklaması, gerektiğinde yuhalaması, federasyona karşı bir tepki varsa onu protesto etmesi, bir takım pankartarla onu protesto etmesi, rakip takım hakkında bir şey söylemek istiyorsanız bir takım espritüel yaratıcılıklarla bunun artması lazım” diyen Ataman, ardından küfür edilmesini eleştirdi. “Siz bir maça gelip federasyon başkanına veyahut ezeli rakiplere küfür etmeye başlarsanız, yarın öbür gün biz oraya gittiğimizde de bize aynı küfürler edilmeye başlanıyor” diyen Ergin Ataman, sporun birleştirici bir unsur olduğunu ve insanların zevk alması için yapıldığını hatırlattı.
 
Sporun terör, savaş, kavga ortamı oluşması için yapılmadığını dile getiren tecrübeli hoca, “Maçta 5-10 dakika sabrettim. Özellikle maçın son periyodunda artarak devam etmeye başlayınca... Ben böyle bir insanım. Böyle bir tepki vermek istedim. Kendi taraftarıma söylüyorum, madem beni bu kadar seviyorsunuz, o zaman lütfen benim maçımda küfür etmeyin. Aileler var... Televizyon başında maçı izleyen çocuklar var. Bu çocuklar bu küfürleri almasınlar, gelin tepkinizi gösterin; ama bunu küfürle göstermeyin” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Ergin Ataman'ın konuk olduğu  Adil Oyun programının tamamını, cumartesi 20.30'da NTV Spor'da izleyebilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...