Şöhretler Müzesi'nin yeni üyeleri

NBA efsaneleri Kobe Bryant, Tim Duncan ve Kevin Garnett, 2020 Naismith Memorial Basketball Hall of Fame'in yeni üyeleri oldular.

NTV Spor

04.04.2020 - 23:34

NBA tarihine geçen isimlerin yer aldığı Hall of Fame'in (Şöhretler Müzesi) bu sezonki yıldızları Kobe Bryant, Tim Duncan ve Kevin Garnett oldu. Kariyerlerinde toplam 11 şampiyonluk yaşayan Bryant (5), Tim Duncan (5) ve Kevin Garnett (1)'in de olduğu 9 kişi için 29 Ağustos'ta tören düzenlenecek.

Bu üç ismin yanısıra 10 kez WNBA All Star'a seçilen ve 4 Olimpiyat Altın madalyalı isim Tamika Catchings, coach'lar Eddie Sutton, Rudy Tomjanovich, Barbara Stevens ve Kim Mulkey, FIFA'nın uzun süredir yöneticiliğini yapan Patrick Baumann da Hall of Fame'e seçildi.

Hall of Fame CEO'su John L.Doleva etkinlikle ilgili konuşurken, "2020 sınıfı kesinlikle tüm zamanların en tarihi seçimlerinden biri. Bu isimler yetenek ve sosyal etki bakımından ölçümlerin ötesinde. 2020'de basketbol camiası hayal edilmeyecek ikonik David Stern (eski NBA başkanı) ile Kobe Bryant'ı kaybetti. Oyun Covid 19 nedeniyle durdu. Daha önce hiç olmadığı gibi bir araya geldik. Bugün 2020 sınıfına oyuna yaptıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Sayfa Yükleniyor...