"Son maça final havasında çıkacağız"

2011 FIBA Avrupa Şampiyonası, E Grubu’ndaki ikinci maçında Almanya’ya 73-67 yenilen A Milli Takımımızın oyuncularımızdan Oğuz Savaş karşılaşmanın ardından mücadeleyi değerlendirdi.

NTV Spor 09.09.2011 - 21:24

2011 FIBA Avrupa Şampiyonası, E Grubu'ndaki ikinci maçında Almanya'ya 73-67 yenilen A Milli Takımımızın oyuncularımızdan Oğuz Savaş karşılaşmanın ardından mücadeleyi değerlendirdi. Savaş, " Son maça final havasında çıkacağız" diye konuştu.

Önceki maçlarda olduğu gibi hücumda sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Oğuz Savaş, “İlk yarıda iyi bir oyun sergiledik ve farkı çift hanelere çıkardık fakat bunu koruyamadık. Hücumda kolay sayılar bulmamız gerekiyor ama bunu yapamıyoruz. Bugün savunmada yine kötü değildik ama hücumda ritim bulamamamız işleri zorlaştırıyor. O tempoyu yakalayamayınca şutlarımız da serbest atışlarımız da girmiyor” dedi.

Çeyrek finale çıkma şansımızı da değerlendiren Oğuz, “Gruptaki son maçımızı Sırbistan'a karşı oynayacağız. Sırplar, Almanya'dan daha iyi bir takım sahip. O maça final havasında çıkıp kazanmak istiyoruz. Hala son sekiz takım arasına kalma şansımız sürüyor. Sırbistan maçında hücumda daha rahat olarak galip gelmek istiyoruz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...