"Sonuna kadar mücadele edeceğiz"

A Milli Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Ömer Onan, Litvanya'da yapılan 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde Almanya ile yapacakları maçta son topa kadar mücadele edeceklerini söyledi.

NTV Spor 08.09.2011 - 23:09

A Milli Takımın tecrübeli oyuncusu Ömer Onan, ''Almanya karşısında kolay sayılar bulursak maçı kazanırız'' dedi.

Ömer Onan, iyi savunma yapan bir ekip olduklarını vurgulayarak, ''Hücumda iyi günümüzde olduğumuz zaman herkesi yeniyoruz. Almanya sert oynamaya çalışan bir ekip. Biz yine son topa kadar mücadelemizi vereceğiz ve sert oynayacağız. Kolay sayılar da bulursak kazanacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.
        
Almanya ile geçen ay yaptıkları hazırlık maçlarında aldıkları iki yenilginin yarınki maç için ölçü olamayacağını kaydeden Ömer Onan, ''Biz Sırbistan'a da hazırlık maçlarında yeniliyoruz, ama hem 2009'da hem de 2010'daki şampiyonalarda Sırbistan'ı yendik. Hazırlık maçları önemli tabi ki ama gösterge değil'' ifadesini kullandı.
        
Ömer Onan, Avrupa şampiyonalarının dünya şampiyonalarından daha zor geçtiğini de dile getirerek, ''Bu şampiyonada bizim grup Avrupa, diğer grup Balkan şampiyonası gibi oldu. Bizim grupta ilk 4'e girecek bütün takımların yarı finale kalacağına inanıyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...