"Spahija suçlu, Örs suçlu ama oyuncular hiç mi suçlu değil?"

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Semih Özsoy, Hırvat antrenör Neven Spahija'yla yola devam edeceklerini, başarısızlıkta tüm oyuncuların payının olduğunu söyledi.

NTV Spor

05.03.2012 - 18:45

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Semih Özsoy, FB TV'de yayınlanan Potada Fener programına katıldı.

"REAL MADRID TEKLİFTE BULUNDU"
Coach Neven Spahija'yla yollarına devam edeceklerini ifade eden Özsoy, Aydın Örs'ün de Hırvat çalıştırıcıya destek verdiğini belirterek, "Spahija'ya sezon başında Real Madrid teklifte bulundu. Resmi teklif kulübümüze iletildi. Başkan Aziz Yıldırım da Spahija'yı çevirdi ve, "Bu kağıtlar önemli değil. Sen ne istiyorsun? Önemli olan bu" dedi. Spahija da bu teklifle ilgilenmediğini söyledi" diye konuştu.

"BAŞARILI DEĞİLİZ"
Bulundukları yeri hak etmediklerini söyleyen Semih Özsoy, başarılı olmadıklarını ifade ederken, "Bazıları için Avrupa'da çeyrek final kapısından dönmek başarı olsa da bizim için öyle değil. Spahija'nın kabul ettiği hataları var, mesela Kazan deplasmanı. Coach, takımı buradan çıkarabilecek bir hoca" dedi.

"BAŞARISIZLIKTA HERKESİN PAYI VAR"
"Spahija suçlu, Aydın Örs suçlu, Semih Özsoy suçlu ama oyuncular hiç mi suçlu değil?" ifadelerini kullanan yönetici, "Herkesin bu başarısızlıkta payı var. Oyuncular formalarının hakkını verecekler. Kendi oyunlarını oynamayanlar var. Oynayacaklar... Yönetimde büyük mücadele veriyoruz. Birimizin ayağına bassalar diğerleri 'ah' der. Oyuncular da böyle olacak. Sakatlanan varsa diğerleri onun boşluğunu doldurmak için iki kişilik oynar. Bu kadar kolay değil" dedi.

"JERRELLS YENİ MCCALEBB OLACAKTI"
James Gist ve Curtis Jerrells'i Spahija'nın istediğini, Ertuğrul Erdoğan ile Damir Mrsic'in oyuncuları canlı izleyip, rapor hazırladıklarını belirten Özsoy, "Aydın Örs de CD'lerini izledi ve elbirliği ile bu transferi gerçekleştirdik. Jerrells yeni McCalebb olacaktı, Gist de taraftarları ayağa kaldıracaktı. Şimdi Jerrells ile yolları ayırdık. Gist'ten beklentimiz var" dedi.

Kadın basketbol takımını hakkında da açıklamalarda bulunan Özsoy, kadın basketbolcuların Final 8 öncesinde Ülker Arena'da antrenman yapacaklarını fakat maçlarını kendi istekleri doğrultusunda Caferağa'da oynayacaklarını kaydetti.

Kadın basketbol takımının başarılı oyuncularından Penny Taylor'ın sözleşmesini uzatmak istediklerini ifade eden yönetici, "Taylor, bizle sorun yaşayıp ayrılan oyuncunun menajeriyle anlaştı. Bu yüzden bir sıkıntı var, mantıklı istekleri olursa imzalayacağız. Armadaki isim arkadaki isimden büyüktür, ama bize kimse şart koşamaz" dedi.

"BİLET FİYATLARINDA İNDİRİME GİTTİK"
Özsoy, bilet fiyatlarında indirime gittiklerini ve fiyatları 7-11 TL yaptıklarını belirtirken, 413-414-415-416 numaralı bölgeyi takımı çoşturan taraftarlara ayırdıklarını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...