"Liglerin, bugünkü haliyle tescil edilmesi sportif ruha aykırı"

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 27.03.2020 - 19:05

Ertelenen ligler ile ilgili ne karar alınacağı konusunda fikrini dile getiren Ergin Ataman, "Liglerin, bugünkü haliyle tescil edilmesi sportif ruha aykırı ve erken. Hazirana geldiğimizde maçlar oynanmayacak halde olursa yetkililer bir karar almak durumunda olacaklar" dedi.

"Diyelim ki lig tescil edildi, biz şampiyon ilan edildik. Bunun esprisi yok" diyen Ataman, "Final maçını oynayıp, heyecanı yaşamadığınız, kaybettiğiniz için üzülmediğiniz sürece bir anlamı yok bunun. Şu an için bir anlamı yok" ifadelerini kullandı.

EuroLEague ve ligin ertelenmesi konusunda da görüşlerini dile getiren Ataman, "EuroLeague ertelendi ama lig ertelenemedi. Otobüsle Ankara'ya gittik, maç oynadık. Biz ligde şampiyonluğu hedefleyen bir takım olarak yine de tüm ciddiyetimizle maçı oynadık. Çarşamba günü maçlar ertelendi, Türkiye'de işin ciddiyeti anlanmaya başlandı. Oyunculara antrenmanları iptal ettiğimizi söyledik ve evden antrenman yaptırdık" dedi.

"Biz evde kal diyoruz ama buna %80'i uyuyor" diyen Ataman, Daha radikal kararlara ihtiyacımız varsa, bunun bilim kurulumuz tarafından açıklanmasının gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...