Darüşşafaka Doğuş'dan farklı prova!

İstanbul'da oynanan hazırlık maçında Darüşşafaka Doğuş, İstanbul BBSK’nü 93-75 mağlup etti.

NTV Spor

01.10.2015 - 19:56

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanan hazırlık maçında Darüşşafaka Doğuş ile İstanbul BBSK karşı karşıya geldi.

Maça Darüşşafaka Doğuş Jamon Gordon, Reggie Redding, Emir Preldzic, Milko Bjelica, Semih Erden; İstanbul BBSK de Justin Cobbs, Marcus Denmon, Uğur Dokuyan, Damir Markota, Deniz Kılıçlı ilk beşleriyle başladı.

Darüşşafaka Doğuş ilk 5 dakikayı 10-7 önde geçti. İlk çeyreğin karşılıklı sayılarla geçti. Bitime 11 saniye kala Reggie Redding, Oğuz Savaş'ın asistini ters turnikeyle değerlendirince Darüşşafaka Doğuş çeyreği 22-19 önde kapadı.

İkinci çeyreğe iki takım da boyalı Alana etkili kullanarak başladı. 15.56'da Ender Arslan'ın serbest atıştan bulduğu sayılarla Darüşşafaka Doğuş farkı 7 sayıya kadar çıkardı: 37-30. Kalan bölümde İstanbu BBSK'nün top kayıplarını iyi değerlendiren Darüşşafaka Doğuş özellikle Redding'in skorer oyunuyla farkı açtı ve ilk yarıyı da 49-39 önde kapadı.
 
İkinci yarıya Darüşşafaka Doğuş savunmasını sertleştirerek başladı ve 25. dakikada farkı 13 sayıya kadar çıkardı: 60-47 Bu dakikada nsonra İstanbul BBSK rakibini top kayıplarına zorladı ve hızlı hücumlarla farkı kapatmaya çalıştı. Ama Darüşşafaka Doğuş hücumda boş adamı bulmaya devam etti ve üçüncü çeyreği de 70-59 üstünlükle geçti.

Son çeyreğe Darüşşafaka Doğuş boş adamı bulmak için sabırlı hücüm ederek başladı. Buna karşılık İstanbul BBSK düşük yüzdeli hücum ettiği gibi top kayıplarıyla da rakibine hızlı hücum fırsatları verdi. 24.10'da 80-64'le 16 sayılık üstünlük yakalayan Darüşşafaka Doğuş savunma displinini kaybetmedi ve maçı da 18 sayı farkla 93-75 kazandı.

Maçın en skorer oyuncusu 18 sayı atan Darüşşafaka Doğuş kaptanı Ender Arslan oldu.
     

Sayfa Yükleniyor...