Ataman'dan yeni statüye tepki!

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, gelecek sezon 16 takımlı düzenlenmesi planlanan Avrupa Ligi'nin yeni statüsünün sportif ruha aykırı olduğunu söyledi.

NTV Spor

13.11.2015 - 19:16

GS Store'un Beyoğlu mağazasındaki basketbol takımının yeni sezon ürünlerinin tanıtım etkinliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan tecrübeli çalıştırıcı Ergin Ataman, THY Avrupa Ligi'nin yeni statüsünün tamamen sportif ruha aykırı olduğunu savunarak, "Avrupa Ligi, tamamen sportif ruha aykırı düzen kurmak istiyor. Tüm THY Avrupa Ligi kulüplerinin buna karşı çıkmasını bekliyorum" dedi.
     
Basketbolun sportif rekabetle ve sportif başarıyla oynandığını vurgulayan Ataman, "Futboldan sonra Avrupa'nın en popüler ve en çok takip edilen basketbolun Şampiyonlar Ligi'nde, tamamen farklı, sadece bazı kulüplere endekslenmiş bir Avrupa Ligi'nin kabul edilmesi mümkün değil. Her ne kadar kuvvetli lig olsa da FIBA ve Avrupa Ligi'nin uzlaşarak başarıya, fair-play ruhu içinde maddi güce endeksli bir Şampiyonlar Ligi düzenlemesini bekliyorum. Bu kararı tanımadığımı belirtiyorum" diye konuştu.

ÜRÜNLERİN SATIŞI...
Sarı-kırmızılı kulübün lisanslı ürünlerinin satıldığı GS Store'da basketbol takımının ürünlerinin satışa çıkarılmasına değinen Ergin Ataman, basketbol takımının gelirleriyle güçlendiğini dile getirdi.
     
Galatasaray taraftarının maçlarına çok büyük ilgisinin olduğuna dikkati çeken Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:
     
"Biz de onlarla olmaktan zevk alıyoruz. Bugüne kadar basketbol takımının formalarının olmadığından yakınıyorlardı. GS Store çok kaliteli ürünler üretmiş. Bundan sonra taraftarlarımızın maçlarımıza basketbol ürünleriyle gelmelerini bekliyorum. Basketbol takımı da gelirleriyle güçleniyor. Yönetim kuruluna 'bizim de gelirimiz var' demek istiyoruz. Artık görev taraftarlarımıza düşüyor. Futbol takımı için forma önemli ama bu formalar da basketbol şubesine ciddi destek olacak."

OYUNCULAR DA KATILDI
Organizasyona sarı-kırmızılı oyuncular Sinan Güler, Blake Schilb ve Errick McCollum da katıldı.
     
Etkinlikte taraftarlarla bir araya gelen oyunculardan Sinan Güler, basketbol takımının ürünlerinin de mağazalarda satılmasının ve taraftarlarla iletişim içinde olmalarının güzel olduğunu belirterek, "Kısa sürede iyi satış yakalayacaklarını düşünüyorum. Biz de formanın hakkını vermeyi ve başarıyla terletmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
     
Sarı-kırmızılı oyuncu Schilb, basketbol takımı ürünlerini hem saha içinde hem saha dışında giymenin iyi bir fırsat olduğunu vurgularken, McCollum ise ürünlerin satılmasıyla maddi imkanın sağlanmasının önemine değindi.
     
Konuşmaların ardından Ataman ve oyuncular, taraftarların formalarını imzaladı. Ergin Ataman, futbol takımı forması imzalatmak isteyen bir taraftarı geri çevirdi. Tecrübeli çalıştırıcı, basketbol takımı forması imzalayacağını taraftara iletti.
     
Organizasyona sarı-kırmızılı taraftarlar ilgi gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...