"Bizde olmayan bir kupaydı"

Basketbol Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası finalinde Anadolu Efes'i 66-65 yenerek şampiyonluğa ulaşan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.

NTV Spor 09.02.2014 - 23:49

Basketbol Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası finalinde Anadolu Efes'i 66-65 yenerek şampiyonluğa ulaşan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada yaşadıkları mutluluğu dile getiren Sarıca, "Çok sevinçli ve mutluyum. Taraftarımız geldi ve bizi destekledi. Zaten İzmir'de büyük bir heyecan vardı. Bizim de hayalimiz, arzumuz ve tutkumuz var. Bizde olmayan bir kupaydı. İlk defa bana ve ekibime nasip oldu. Herkesi kutluyorum" dedi.
     
Geride kalan sezon FIBA EuroChallenge Kupası'nda final oynadıklarını ancak şampiyon olamadıklarını hatırlatan Sarıca, "Geçen sezon da bir ilki gerçekleştirip Avrupa'da final oynadık ve dramatik bir şekilde kaybettik. Bugün ise bizim için sevinçli bir ortam. Sonuçta bir sayı ile Avrupa şampiyonluğu kaçıyor, bugün bir sayıyla Türkiye Kupası şampiyonluğunu kazanıyoruz. Bu şampiyonluğu gerçekten hak ettik. Şimdi bunun zevkini yaşayacağız" değerlendirmesinde bulundu.
     
Takım olarak geçen senekine benzer bir performans ortaya koyduklarının altını çizen Ufuk Sarıca, "Bugün amacımıza ulaşmış olmak çok güzel. En son 1986-87 sezonunda lig şampiyonu olmuşuz, bu kupayı ise hiç kazanamamışız. Bugün mutluluğumuz çok yüksek" ifadelerini kullandı.

SOYUNMA ODASINDA BÜYÜK SEVİNÇ
Sarıca, soyunma odasında ise oyuncularını tebrik ederek, "Bugün hak ettiğimiz bir şeyi hak ettiğimiz şekilde aldık. Hepinize helal olsun" diye konuştu.
     
Öte yandan, Pınar Karşıyaka Takımı Kaptanı İnanç Koç, maçın ardından göz yaşlarına hakim olamazken, "Göz yaşlarımı tutamıyorum. Bugün kupayı kazandık ve inşallah tüm camiamıza hayırlı, uğurlu gelir. Bizim için çok önemliydi. Bu benim ikinci finalim ve bu kez şampiyon olduk. Belki de kariyerimin en önemli anı olacak" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...