Sarıca oyundan memnun değil

Beko Basketbol Ligi'nde normal süresi berabere biten müsabakada Torku Konya Selçuk Üniversitesi'ni mağlup eden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Oyunumuzu Türkiye Kupası'ndaki seviyeye çekmemiz lazım" dedi.

NTV Spor 30.03.2014 - 15:05

Sarıca, yaptığı açıklamada, çok iyi oynamadıkları bir günde kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Çok iyi oynamadığımız bir günde kazanmak insanı mutlu ediyor ama oynadığımız oyundan memnun değilim. Bazı oyuncularımızın birkaç haftadır devam deden formsuzluğu bugün de devam etti" dedi.

Dar rotasyonda oynadıkları için bunun kendileri için problem olduğunu kaydeden Sarıca, "Takımca bazen basit hatalar yapıyoruz ve bu karşı takımın avantajına oluyor. Torku Konya Selçuk Üniversitesi çok iyi mücadele etti. Kümede kalmak için her maça ihtiyaçları var. Uzatmada ister saha ister şans deyin mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf biz olduk. Oyunumuzu 1,5 ay önce Türkiye Kupası'ndaki seviyeye çekmemiz lazım. Bunu yapabilirsek her maçı kazanmaya aday olacağız" diye konuştu.
     
Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Sorumlusu Tamer Ustaoğu da yaptığı açıklamada, Torku Konya Selçuk Üniversitesi maçını kötü oyuna rağmen kazandıklarını, kalan maçlarda da en iyi sonuçları alıp play-off'a en iyi yerde girmek istediklerini söyledi.
     
Maç içinde Batista'nın tavrı ile ilgili gerekli görüşmeleri yaptıklarını kaydeden Ustaoğlu, hiçbir oyuncunun takımın önüne geçemeyeceğini ve başantrenörün kararlarını sorgulama hakkının olmadığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...