"Takımımızı tebrik ediyorum"

Ömer Onan, Slovakya'yı yenerek 2018 Dünya Şampiyonası vizesi alan Milli Takım'ı tebrik etti.

NTV Spor 24.06.2017 - 18:20

Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, 2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım'ın Slovakya ile oynadığı maçta başına darbe alarak hastaneye kaldırılan milli basketbolcu Bahar Çağlar'ın durumunun iyi olduğunu söyledi.

Ömer Onan, Milli Takım'ın ilk klasman maçında Slovakya'yı 72-56 yenerek 2018 Dünya Şampiyonası'na gitmeyi garantilediği karşılaşmadan sonra basın mensuplarına Bahar'ın durumu hakkında bilgi verdi.

Maçın ilk çeyreğinde Bahar'ın başının sol tarafına darbe aldığını aktaran Onan, "Bahar'ın başında biraz şişi de vardı. İlk önce tansiyonu yerine geldi. Daha sonra konuşmaya da başladı. Hemen annesiyle konuşturduk. Prosedürden dolayı hastaneye götürülmesi gerekiyordu. Hastaneye gitti. Bahar'ın hastanede tomogrofisi çekildi ve doktorlar ciddi bir şeyin olmadığını söyledi. Biraz daha müşahede altında tutulacak. Ailesini de hemen hastaneye gönderdik. Şu anda durumu iyi." ifadelerini kullandı.

Ömer Onan, Slovakya'yı yenerek 2018 Dünya Şampiyonası vizesi alan ay-yıldızlı ekibi tebrik etti.

Milli takımlar olarak bütün dünya ve Avrupa şampiyonlarına katılma hedeflerinin olduğunu dile getiren Onan, "Bizim için önemli bir maçtı. Değerli bir galibiyet. Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan takımımıza çok teşekkür ediyorum. Yunanistan karşısında aldığımız yenilgiden sonra toparlanmak kolay değildi. Çok zor bir Avrupa Şampiyonası oluyor. Rusya, İtalya, Sırbistan gibi kadın basketbolunda önemli takımlar Dünya Şampiyonası'nın dışında kaldı. Bu açıdan bizim burada başardığımız işin önemli olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...