"Taraftar desteğinin takıma yüzde 20 faydası oluyor"

ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin ilk maçında Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes'i 85-76 yendi. Maçın ardından Aleksandar Djordjevic galibiyetten ötürü mutlu olduklarını söyledi.

NTV Spor 07.06.2022 - 22:55

ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin ilk maçında Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, Ülker Etkinlik Salonu'nda karşılaştı. Kapalı gişe oynanan maçı ev sahibi takım 85-76 kazandı.

Maçın ardından başantrenör Aleksandar Djordjevic kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Bütün sene bunun için çalışıyoruz. Ligi birinci bitirip saha avantajını elde etmek için. 1-0 oldu ama kazanmamız gereken 2-0 maç daha var. İki gün sonra aynı şekilde savaşmaya devam edeceğiz. Taraftar desteği çok iyiydi. Takıma inanılmaz enerji verdi. Takım nasıl oynaması gerektiğini çok iyi bildi. Ufak hatalar olsa da rakibimiz çok kaliteli bir takım olduğu için bunu toparlamamız gerekiyor. Yarından itibaren tekrar odaklanıp, analiz yapıp, yeni maça hazırlanmamız gerekiyor.

 Takım maç planını doğru şekilde uyguladı. Hücumdan önce savunma planımızı uyguladık. Önemli olan da budur. Güçlü yanımız buydu. İlk yarı başa baş bitmesine rağmen, çok iyi olduğumuz durumlar vardı. Çok açık atışlarımız oldu. Üçlüklerden sadece bir tanesini kullanabildik. Sonrasında Melih’in, Booker’ın ve Şehmus’un üçlükleriyle savunmamızın toparlamasıyla daha iyi olduk.  Nando ve Jan Vesely liderlerimizdi. Henry’i de yönlendirdiler. Bu çok iyi bir şekilde hissedildi.
 
İnanılmazdı. Oyuncular onlar için ve onlarla birlikte oynuyorlar. Müthiş bir histi. Onları yükseltiyor. Koçların her zaman söylediği bir şey vardır. Taraftar desteğinin takıma %20 faydası oluyor."

Sayfa Yükleniyor...