"Tarih yazmaya devam etmek istiyoruz"

Beşiktaş Milangaz'ın Porto Rikolu oyun kurucusu Carlos Arroyo, lig şampiyonluğu için ellerinden geleni yaparak kulüp için tarih yazmaya devam etmek istediklerini söyledi.

NTV Spor 01.05.2012 - 12:38

Beşiktaş Milangaz'ın Porto Rikolu oyun kurucusu Carlos Arroyo, FIBA EuroChallenge Kupası'nın kendileri için çok önemli ve yegane fırsat olduğunu bilerek Macaristan'a gittiklerini söyledi.

Arroyo, yaptığı açıklamada, ''Bizim için çok önemli ve yegane fırsat olduğunu biliyorduk. Bu yüzden bunu kazandığımız ve taraftarlarımızla paylaşıp onlara sunduğumuz için çok mutluyuz'' dedi.

Kendilerini şanslı hissettiklerini belirten Porto Rikolu oyuncu, ''Bu takım bu amaç çerçevesinde çok iyi bir araya geldi, başarıya da ulaştı'' ifadesini kullandı.

Dörtlü Final'de kritik anlarda sorumluluk almasıyla ilgili soruyu cevaplayan Arroyo, ''Takım arkadaşlarım bu konuda bana güvendi. Kritik anlarda top bende oldu ve ben doğru kararları vermem konusunda onların yardımıyla başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ben de kritik anlarda iyi sorumluluk aldığıma inanıyorum'' diye konuştu.

''ZOR ANLARDA DOĞRU KARARLAR VERMEYİ BAŞARDIK''
Siyah-beyazlı oyuncu, başarıyı getiren etkenler konusunda ise ''Maçta çok kritik anlar oldu. Rakibin bizi yakaladığı ve öne geçtiği anlar oldu. Biz sakin olmayı başardık. Zor anlarda doğru kararlar vermeyi başardık. Bu başarıda en önemli faktör oldu'' şeklinde ifadeler kullandı.

Carlos Arroyo, lig şampiyonluğu konusunda ise, ''Şampiyonluk mücadelesi de çok zor olacak. Play-off'un ilk turunda çok zorlu bir takımla oynuyoruz. Güçlü bir takımla oynuyoruz. Amacımız bu turu geçerek lig şampiyonluğu için elimizden geleni yaparak bu kulüp için tarih yazmaya devam etmek'' dedi.

ATAMAN: TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN ŞAMPİYON OLDUK
Beşiktaş Milangaz Başantrenörü Ergin Ataman, sezon içinde yaşadıkları tüm zorluklara rağmen FIBA EuroChallenge Kupası'nda şampiyon olmayı başardıklarını söyledi.

Ataman, ilk günden itibaren hedeflerinin kupa kazanmak olduğunu ifade ettiğini hatırlatarak, ''Bunun gururunu yaşıyoruz. Sözümüzde durduk. İyi basketbol oynadık ve iyi mücadele ettik. En zor zamanlarımızda bile hiçbir şekilde geri adım atmadık. Hep ileriyi ve kupayı düşündük. Hiçbir zaman mazeretlere, sakatlıklara, NBA'de lokavtın bitmesine sığınmadık. Sonunda Türkiye'ye çok değerli bir Avrupa kupası kazandırdık. Hem Beşiktaş'ın, hem de bu konuda şansızlık yaşayan Türk basketbolunun, ümit ediyorum şansızlığını kırdık'' diye konuştu.

Türkiye Kupası ile birlikte bu sezon iki kupaya ulaşan siyah-beyazlı takımın tecrübeli çalıştırıcısı, ligdeki şampiyonluk mücadelesiyle ilgili, ''Önce bunun tadını çıkaralım. Bir iki gün bunun mutluluğunu yaşayalım. Yarın zaten erteleme maçımız var. Pazar günü de play-off'lar başlayacak. Perşembe günü bunun hazırlığına başlayacağız. Beşiktaş oynadığı her kupada, her platformda en yukarıyı hedefler. En iyi basketbolu oynamaya çalışıyor. Türkiye ligi play-off'larında da elimizden gelenin en iyisini yapıp gidebildiğimiz yere kadar gitmeye çalışacağız'' dedi.

FIBA EuroChallenge Kupası'nın Dörtlü Final'inde kendilerine destek verenlere teşekkür eden Ataman, ''Bizi karşılayanlara da teşekkür ediyorum. Ekranların başında da milyonlarca taraftarımız bizi kalpten destekledi. Beşiktaş devriminin devamını temenni ediyorum. Bu organizasyonun, sponsorumuzla birlikte, kulüp yönetimiyle birlikte korunarak devam etmesini diliyorum. İnşallah önümüzdeki günler çok daha fazla başarı getirecek'' diye konuştu.

''BAŞARI BÜTÜNLEŞMEYLE GELİR''
Ergin Ataman, kulüp başkanı Fikret Orman'ın bir derbi maçının olduğu gün Macaristan'a gelip kendilerine destek vermesinin büyük jest olduğunu dile getirdi.

Orman'ın zorlu bir seyahatin ardından Macaristan'a geldiğine dikkat çeken Ataman, ''Kendisine teşekkür ediyoruz. Başarılar bütünlükle gelir. Başkan, yönetim, taraftar, sponsor, eski yönetim bizimle beraberdi. Yönetim değişti, eski yönetimde olan Şeref Yalçın ilk günden itibaren yanımızdaydı. Herkese teşekkür ediyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

ÇETİN: MÜKEMMEL BİR SEZON GEÇİRDİK
Basketbolda FIBA EuroChallenge Kupası'nı kazanan Beşiktaş Milangaz'ın başarılı oyuncularından Serhat Çetin, mükemmel bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Serhat, hedefledikleri en değerli kupayı kazandıklarını belirterek, ''Benim için bir numaralı olan kupayı aldık. Şu ana dek 2'de 2 yaptık. Hem Beşiktaş adına, hem de kendi adımıza mükemmel bir sezon geçiriyoruz'' dedi.

Siyah-beyazlı oyuncu, fazla eğlenme fırsatı bulamayacaklarını ve play-off'lar için hazırlanmaya başlayacaklarını vurgulayarak, ''İnsanları kupalara çok alıştırdık. Taraftarlar şampiyonluğu da bekliyor. Başarılı bir takımız. İnşallah ligde de sonuna kadar gidip kupayı almak istiyoruz. FIBA EuroChallenge Kupası, Koraç Kupası'ndan sonra gelen ikinci kupa. 1996 yılından beri gelen ikinci kupa. Bazı insanlar bunu küçümsüyor, ama sonuçta bir Avrupa kupasıdır'' şeklinde konuştu.

Efes Pilsen'in 1996 yılında kazandığı Koraç Kupası'nın, Bahçelievler Belediyesi tarafından heykelinin dikildiğinin hatırlatılması üzerine Serhat, ''Koraç Kupası'nın heykeli dikildiyse bu da Avrupa kupasıdır, eşdeğerdir. Beşiktaş Belediyesi, çarşının ortasına kupanın heykelini koyarsa ne mutlu bize. Neden olmasın. Çok mutlu oluruz'' dedi.

Kupayı getiren etkenlerle ilgili soruyu ise Serhat Çetin, ''Takım olarak inancımız ve mücadelemiz önemli bir etken. Yarı finalde ev sahibi takımla karşılaştık. Kötü performans sergiledik. Hücumda dış şutların hepsi kaçtı. O gün savunmayla var olduk. Aynı takım Rus ekibine 85 sayı attı. Atamadığımız gün attırmayıp kazanmasını bildik. Finalde çok daha güçlü rakip vardı. Maçın başından itibaren boksör gibi yumrukları saydırmaya başladık. Bir ara farkı 15 sayıya çıkardık. Yere indirelim diye düşündük, ama rakip öne geçti. Son periyotta artık rakip yorulmuştu. Son darbeyi indirip kupayı kazandık'' dedi.

''KALİTELİ VE FİZİK OLARAK ÇOK GÜÇLÜ TAKIMIZ''
Siyah-beyazlı basketbolcu, takım olarak kaliteli olduklarını ve bunun yanında fizik güçlerinin de en üst düzeyde olduğunu dile getirdi.

Başarıda bu etkenin de çok önemli olduğuna dikkat çeken Serhat, ''Takımdaki oyuncuların fizikleri ve kondisyonları çok iyi durumda. Mücadele ediyoruz. Kadro kısıtlı gözükse de bir gün biri kötü oynadığında telafi edecek birileri çıkıyor. 7-8 kişiyle oynasak da bu oyuncular çok kaliteli. Başarıda bu çok önemliydi'' diye konuştu.

Serhat Çetin, kupayı aldıktan ve İstanbul'a geldikten sonra da ilkleri yaşamaya devam ettiklerini vurgulayarak, ''Bir futbol takımının karşılanabileceği şekilde karşılandık. Üstü açık otobüsle takımın karşılanması inanılmaz bir duygu. Hocamızın daha önceki açıklamasında olduğu gibi kupayı kazanamasaydık, o organizasyona gitmek başarı olmayacaktı'' dedi.

Kendisinin Dörtlü Final'de az süre aldığını anlatan Serhat, ''Macaristan'a gitmeden önce Hawkins ve Kemp'e, Türkiye liginde yabancı kısıtlamasından dolayı benim fazla oynadığımı, Avrupa'da ise onların daha fazla oynaması gerektiğini söylemiştim. Ben burada 35 dakika oynuyordum. Onlara 'Siz oynayacaksınız, ben dinleneceğim' demiştim. Lafın gelişi öyleydi. Ama o şekilde oldu. Ben kötü oynayayım, hiç fark etmez, yeter ki kupa gelsin'' şeklinde konuştu.

''UMARIM TÜRK BASKETBOLU ADINA ŞEYTANIN BACAĞINI KIRMIŞIZDIR''
Siyah-beyazlı oyuncu, bu başarının Türk basketbolunda yaşanan şansızlığı kırmasını temenni etti.

Türk basketbolu için önemli bir kupa kazandıklarını kaydeden Serhat, ''Bu organizasyonda, Avrupa Kupası'nda ve Avrupa Ligi'nde takımlarımız her sezon mücadele ediyor. Başarı gelmiyordu. Bu sezon oldu. Bu kupayı şeytanın bacağını kırmak olarak değerlendirelim. İnşallah nice kupalar gelir'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...